Alfa Romeo Giulietta – prezentacja przedpremierowa

3 grudnia 2009
Bez kategorii, Alfa Romeo Nowości

Nowa Alfa Romeo Giulietta zostanie zaprezentowana światu podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Genewie. Sprzedaż rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku i będzie stopniowo obejmować wszystkie główne rynki.

Alfa Romeo Giulietta - prezentacja przedpremierowa Alfa Romeo Giulietta - prezentacja przedpremierowa Alfa Romeo Giulietta - prezentacja przedpremierowa

Oczekuje się, że Alfa Romeo Giulietta będzie nowym bodźcem dla marki w jednym z najważniejszych segmentów rynku europejskiego.

W roku 100-lecia marki, nazwa jest hołdem dla mitu motoryzacji i marki Alfa Romeo. Giulietta jest samochodem, o którym w latach 50-tych śniły pokolenia miłośników motoryzacji, czyniącym tym samym po raz pierwszy realistycznym sen o posiadaniu Alfy Romeo łączącej użyteczność z komfortem najwyższej próby i doskonałością techniczną.

Podczas wprowadzenia na rynek dostępne będą cztery wersje silnika, wszystkie zgodne z normą Euro 5 i standardowo wyposażone w system „Start&Stop” w celu zredukowania spalania i emisji: 2 silniki benzynowe (1,4TB – 120 KM i 1,4TB Multiair – 170 KM) oraz 2 silniki diesla (1,6 JTDM – 105 KM i 2,0 JTDM – 170 KM, obydwa należą do drugiej generacji silników JTDM). Ponadto linię uzupełnia mocny silnik 1750 TBI – 235 KM w ekskluzywnej wersji Quadrifoglio Verde.

Zdjęcia Alfy Romeo Giulietta w większych rozdzielczościach
dostępne są w naszej galerii.

Alfa Romeo Giulietta została zaprojektowana w sposób, aby uzyskać najwyższe noty w testach Euro NCAP w celu zapewnienia kierowcy i pasażerom całkowitej ochrony i bezpieczeństwa. Ponadto układy zawieszenia, kierowniczy i hamulcowy zostały tak zaprojektowane, aby nawet podczas niezmiernie trudnych manewrów idealnie ze sobą współgrały.

Na koniec, w standardowym wyposażeniu Alfa Romeo Giulietta znajdują się najbardziej wyszukane urządzenia elektroniczne, umożliwiające dynamiczną kontrolę: VDC (Vehicle Dynamic Control), DST (Dynamic Steering Torque), elektroniczna blokada dyferencjału Q2 i selektor Alfa DNA. Wszystkie te systemy gwarantują bezpieczeństwo i dynamikę jazdy oraz osiągi zgodne z najlepszą tradycją Alfa Romeo.

źródło: Alfa Romeo

Leave A Comment