Mitsubishi RVR – nowy globalny crossover

3 grudnia 2009
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Mitsubishi Motor Corporation postanowiło nazwać swojego nowego kompaktowego crossovera, Mitsubishi RVR. Ten w pełni nowy model zaplanowano wprowadzać stopniowo na światowe rynki, zaczynając od japońskiego wiosną przyszłego roku.

Mitsubishi RVR - nowy globalny crossover Mitsubishi RVR - nowy globalny crossover Mitsubishi RVR - nowy globalny crossover

Nowe Mitsubishi RVR to kompaktowy crossover, który łączy w sobie dbałość o środowisko naturalne i niewielkie wymiary zewnętrzne (ok. 4,3 m długości) z praktycznym i obszernym wnętrzem oraz odpowiednimi osiągami.

Nowy model będzie napędzać zupełnie nowy silnik benzynowy 1.8 MIVEC, który w połączeniu z lekkim nadwoziem zapewni niewielkie spalanie paliwa. Dzięki RVR, Mitsubishi w naturalny sposób uzupełni swoją gamę crossoverów, która teraz składa się z pełnowymiarowego Pajero i średniej wielkości Outlandera.

Mitsubishi RVR będzie autem globalnym, a to oznacza, że zagości na rynkach niemal całego świata, w Ameryce Północnej, Europie i Azji (przede wszystkim w Japonii i Chinach).

źródło: Mitsubishi / Moto Target

Leave A Comment