Mercedes SLS AMG już w polskich salonach

26 listopada 2009
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Na nowego Mercedesa SLS AMG, highlight tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego (IAA) we Frankfurcie nad Menem, można już składać zamówienia. Supersportowy samochód z charakterystycznymi, otwieranymi do góry drzwiami, dostępny jest w polskich salonach w cenie od 810 tys. zł (łącznie z 22% VAT).

Mercedes SLS AMG już w polskich salonach Mercedes SLS AMG już w polskich salonach Mercedes SLS AMG już w polskich salonach Mercedes SLS AMG już w polskich salonach

„Zainteresowanie naszym nowym supersportowym jest niezwykle duże. Jesteśmy przekonani, że wprowadzając na rynek SLS AMG oferujemy naszym klientom fascynujący samochód.” – mówi Volker Mornhinweg, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH.

Jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży zainteresowani klienci mieli do dyspozycji wyczerpujący materiał informacyjny, umożliwiający zapoznanie się z dostępnymi lakierami, kolorami skóry oraz zakresem wyposażenia seryjnego i dodatkowego, oferowanego do SLS AMG. Zanim pierwsze samochody pojawią się na ulicach wiosną 2010 r., niecierpliwi mogą odwiedzać specjalne witryny internetowe: www.mercedes-benz.de/sls-amg i www.mercedes-amg.de/#/sls, zapewniające wyczerpujący wgląd w topowe walory SLS AMG.

Nowa legenda z unikalnymi osiągami

Nowy Mercedes-Benz SLS AMG zachwyca purystycznym designem, konsekwentną lekką konstrukcją oraz nadzwyczajną dynamiką jazdy. Ten supersportowy samochód, pierwszy zaprojektowany samodzielnie od podstaw przez Mercedes-AMG GmbH, jest zarazem szczytowym osiągnięciem w ponad 40-letniej historii firmy. Tym pojazdem AMG, wyczynowa marka w grupie Mercedes-Benz Cars, nie tylko otwiera nową epokę, ale i potwierdza najwyższy poziom kompetencji w dziedzinie projektowania i rozwoju.

Fascynację budzi unikatowy pakiet rozwiązań technicznych: aluminiowe nadwozie typu spaceframe z drzwiami otwieranymi jak skrzydła, centralnie zamontowany silnik AMG V8 o pojemności 6,2 litra, maksymalnej mocy 420 kW / 571 KM, momencie obrotowym wynoszącym 650 niutonometrów i smarowaniem wymuszonym pompami, siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów w układzie transaxle, sportowe zawieszenie z podwójnymi, aluminiowymi wahaczami poprzecznymi i masa własna 1620 kilogramów (określona wg normy DIN) – taka fenomenalna kombinacja gwarantuje dynamikę jazdy na najwyższym poziomie.

Rozkład obciążenia między oś przednią a tylną, wynoszący 47 do 53 procent i niski środek ciężkości dodatkowo podkreślają wyrafinowaną koncepcję supersportowego samochodu. Nowy „Gullwing” przyspiesza od zera do 100 km/h w ciągu 3,8 sekundy, natomiast jego prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 317 km/h. Zużycie paliwa, wynoszące 13,2 litrów na 100 kilometrów (w cyklu mieszanym) jest jednym z najniższych w tej kategorii.

Szeroka oferta wyposażenia dodatkowego umożliwia dostosowanie „Gullwinga” zgodnie z osobistymi upodobaniami.

Więcej zdjęć Mercedes SLS AMG można obejrzeć w naszej galerii.
Zdjęcia dostępne w rozmiarach: 800×600 ; 1024×768 ; 1280×960 i 1600×1200 px

Poniżej prezentujemy najważniejsze elementy wyposażenia dodatkowego:

– wysokosprawny ceramiczno-kompozytowy układ hamulcowy AMG

– wyczynowe zawieszenie AMG ze sztywniejszą charakterystyką, optymalizujące dynamikę poprzeczną

– obręcze z lekkiego stopu AMG z 5 podwójnymi szprychami 9,5 x 19 cali (przód) i 11,0 x 20 cali (tył) z oponami 265/35 R 19 (przód) i 295/30 R 20 (tył)

– obręcze kute AMG, 10-szprychowe 9,5 x 19 cali (przód) i 11,0 x 20 cali (tył) z oponami 265/35 R 19 (przód) i 295/30 R 20 (tył)

– wyczynowa kierownica AMG w skórze/ Alcantara
– sportowe, kubełkowe fotele AMG
– karbonowa osłona komory silnika AMG
– lakier „srebrny AMG alubeam”
– lakier „szary AMG Monza magno” (matowy)

– karbonowe elementy wykończeniowe AMG (schowek z przodu i schowek z tyłu, łącznie z pokrywą, osłona AMG DRIVE UNIT, osłony konsoli środkowej i bloku zmiany biegów z tyłu, listwy ozdobne na konsoli środkowej i podłokietnikach w drzwiach)

– skóra designo Nappa designo jedno- / dwubarwna

– pakiet pamięci z elektryczną regulacją położenia kolumny kierownicy i foteli oraz 4-zakresowym podparciem kręgosłupa

– system nagłośnienia Bang & Olufsen BeoSound AMG Surround

źródło: Mercedes

Leave A Comment