Chevrolet Spark otrzymał 4-gwiazdki EuroNCAP

25 listopada 2009
Bez kategorii, Chevrolet Nowości

Chevrolet Spark otrzymał mocne cztery gwiazdki w wynikach testów bezpieczeństwa European New Car Assessment Program EuroNCAP ogłoszonych w dniu dzisiejszym.

Spark otrzymał 69 na 100 możliwych do zdobycia punktów, a do maksymalnej oceny pięciu gwiazdek zabrakło mu zaledwie jednego punktu.

Chevrolet Spark otrzymał 4-gwiazdki EuroNCAP Chevrolet Spark otrzymał 4-gwiazdki EuroNCAP Chevrolet Spark otrzymał 4-gwiazdki EuroNCAP Chevrolet Spark otrzymał 4-gwiazdki EuroNCAP

„Doskonałe wyniki osiągnięte przez nasz nowy samochód miejski w tak surowych testach, jak EuroNCAP odzwierciedlają nasze zaangażowanie tak w bezpieczeństwo, jak i atrakcyjną stylistykę i doskonałe wyposażenie”, powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. „Spark spełnia oczekiwania osób dokonujących zakupu małych samochodów miejskich na rozwiniętych rynkach europejskich.”

W kategorii bezpieczeństwa dorosłych Spark otrzymał 8 możliwych do zdobycia punktów w testach zderzeń bocznych z ruchomą i odkształcającą się barierą. Uzyskał on również 7,35 na 8 możliwych do zdobycia punktów w teście zderzeniowym słupków bocznych, co wskazuje na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pasażerów w przypadku poważniejszych kolizji bocznych.

W kategorii bezpieczeństwa dzieci Spark uzyskał maksymalną liczbę punktów w testach dynamiki fotelików dziecięcych, mających na celu dokonanie oceny ochrony dzieci przed ewentualnymi obrażeniami w różnego rodzaju kolizjach. Podczas testów zderzeń bocznych manekiny testowe odpowiadające 1,5-rocznemu i 3-letniemu dziecku utrzymywane były w sposób odpowiedni w fotelikach, dzięki zastosowanemu w modelu Spark wzmocnień ochronnych.

Więcej zdjęć nowego Sparka można obejrzeć w naszej galerii.
Zdjęcia dostępne w rozmiarach: 800×600 ; 1024×768 ; 1280×960 i 1600×1200 px

Osiągnięcia te to wynik ulepszeń konstrukcyjnych Chevroleta Sparka połączonych z szeroką gamą zabezpieczeń aktywnych i pasywnych. Ponad 66 procent konstrukcji tego miejskiego samochodu wykonane jest ze stali o wysokiej wytrzymałości, zaś 16,5 procent ze stali o maksymalnej wytrzymałości. Stal ta wykorzystywana jest przede wszystkim w belce wzdłużnej podwozia, słupkach przednich i środkowych konstrukcji bocznej nadwozia. Wszystko to przyczyniło się do uzyskania bardzo dobrych wyników podczas testów zderzeń bocznych.

Standardowe zabezpieczenia zastosowane w modelu Chevrolet Spark obejmuje sześć poduszek powietrznych: kierowcy, pasażera siedzącego z przodu, boczne oraz kurtyny powietrzne. Pasy bezpieczeństwa zastosowane z przodu wyposażone są w napinacze, zaś trzypunktowe pasy bezpieczeństwa chronią pasażerów siedzących z tyłu.

Spark wprowadzony zostanie do sprzedaży w Polsce na początku 2010 roku.

źródło: GM

Leave A Comment