Nissan GT-R – najszybszy wóz strażacki na Nurburgring

7 sierpnia 2009
Bez kategorii, Nissan Nowości

Specjalnie przygotowany Nissan GT-R trafił do służby na legendarnym „Zielonym piekle” jako samochód szybkiego reagowania.

Nissan GT-R - najszybszy wóz strażacki na Nurburgring Nissan GT-R - najszybszy wóz strażacki na Nurburgring Nissan GT-R - najszybszy wóz strażacki na Nurburgring Nissan GT-R - najszybszy wóz strażacki na Nurburgring

Właśnie rozpoczął się nowy rozdział w hitorii wyjątkowego auta jakim niewątpliwie jest Nissan GT-R. Jako auto szybkiego reagowania będzie czuwał nad bezpieczeństwem „szalejących” na torze Nurburgring kierowców. Wybór tego samochodu przez zarządców toru jest bardziej niż oczywisty. Jako jeden z najszybszych na Nordschleife, jak mało które auto zna ten tor na wylot, a jego charakterystyka płynie wraz z benzyną w przewodach paliwowych GT-R.

Wyjątkową wersję „nad-Nissana” wyposażono m.in. w pełną klatkę bezpieczeństwa i wyścigowe fotele Recaro wykonane z włókna węglowego. Miejsce tylnych siedzeń zajmuje specjalny zbiornik gaśniczy, który połączony jest z wężem strażackim znajdującym się w bagażniku.

źródło: GTRblog / MotoTarget

Leave A Comment