Honda Civic Type R by Mugen na horyzoncie

17 czerwca 2009
Bez kategorii, Honda Nowości

Mugen Motorsport, oddział Hondy przygotowujący “gorące” wersje seryjnych samochodów japońskiego producenta, już wkrótce zaprezentuje wyczynową odmianę modelu Civic Type R.


Seryjny Civic Type R napędzany jest wolnossącym silnikiem 2.0 DOHC i-VTEC z wałkiem wyrównoważającym i elektronicznie sterowaną przepustnicą (drive-by-wire). Moc maksymalna 201 KM osiągana jest przy 8 000 obr./min. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 235 km/h. Okazuje się jednak, że ta wysokoobrotowa „wiertarka” potrafi jeszcze więcej. Serwis CAR informuje bowiem, że specjaliści z Mugen Motorsport zwiększą moc o przynajmniej 40 KM, co w połączeniu ze sportowym zawieszeniem i oponami o lepszej przyczepności pozwoli na „wykręcanie” doskonałych czasów okrążeń na torze wyścigowym.

Wersja Mugen Civic Type R będzie dodatkowo wyróżniała się agresywnym pakietem stylizacyjnym nadwozia, a we wnętrzu znajdzie się wiele sportowych akcentów.

Wyczynowy Civic zadebiutuje najprawdopodobniej jesienią tego roku. Ceny będą oscylowały w granicach 35 000 – 40 000 funtów.

źródło: CAR, World Car Fans / Mototarget

Leave A Comment