Honda Civic Type R by Mugen na horyzoncie

Mugen Motorsport, oddział Hondy przygotowujący “gorące” wersje seryjnych samochodów japońskiego producenta, już wkrótce zaprezentuje wyczynową odmianę modelu Civic Type R.


Seryjny Civic Type R napędzany jest wolnossącym silnikiem 2.0 DOHC i-VTEC z wałkiem wyrównoważającym i elektronicznie sterowaną przepustnicą (drive-by-wire). Moc maksymalna 201 KM osiągana jest przy 8 000 obr./min. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 235 km/h. Okazuje się jednak, że ta wysokoobrotowa „wiertarka” potrafi jeszcze więcej. Serwis CAR informuje bowiem, że specjaliści z Mugen Motorsport zwiększą moc o przynajmniej 40 KM, co w połączeniu ze sportowym zawieszeniem i oponami o lepszej przyczepności pozwoli na „wykręcanie” doskonałych czasów okrążeń na torze wyścigowym.

Wersja Mugen Civic Type R będzie dodatkowo wyróżniała się agresywnym pakietem stylizacyjnym nadwozia, a we wnętrzu znajdzie się wiele sportowych akcentów.

Wyczynowy Civic zadebiutuje najprawdopodobniej jesienią tego roku. Ceny będą oscylowały w granicach 35 000 – 40 000 funtów.

źródło: CAR, World Car Fans / Mototarget

Leave A Comment