Nowy Jaguar XJ – oficjalne zdjęcie oraz informacje

20 kwietnia 2009
Bez kategorii, Jaguar Nowości

Premiera nowego Jaguara XJ odbędzie się 9 lipca w Londynie. Tymczasem firma stopniuje napięcie przed tym wydarzeniem przedstawiając szczątkowe dane techniczne i prezentując pierwsze zdjęcie i film, na których można jedynie „podejrzeć” nowe dzieło inżynierów z Coventry.


Podczas konferencji prasowej na Salonie Samochodowym w Szanghaju Mike O'Driscoll, Dyrektor Zarządzający Jaguar Cars, przedstawił i potwierdził kilka istotnych szczegółów dotyczących premiery najnowszego Jaguara XJ, która będzie miała miejsce dopiero 9 lipca tego roku w Londynie.

Nowy model trafi do sprzedaży pod koniec tego roku i będzie pierwszym w ofercie brytyjskiej marki, który oparto na najnowszej generacji, w pełni aluminiowej konstrukcji nadwozia aerospace. Co więcej, pod maską silnika zagoszczą wyjątkowo oszczędne silniki benzynowe Gen III oraz diesle, w tym 3-litrowa jednostka V6 o mocy 271 KM i momencie obrotowym wynoszącym 600 Nm, która średnio zadowoli się 7 litrami oleju napędowego na każde przebyte 100 km.

Topową pod względem mocy będzie wersja – prawdopodobnie oznaczona jako XJ-R – wyposażona w doładowany kompresorem, 5-litrowy silnik benzynowy V8 dający z siebie moc 510 KM i moment obrotowy o wartości 625 Nm, który zadebiutował w ostatnim czasie pod maską odświeżonych Range Rovera i Range Rovera Sport. By zaspokoić wymagania wszystkich klientów najnowszy Jaguar XJ będzie oferowany w dwóch rozstawach osi, jak również zapewni najwyższy standard wyposażenia, w skład którego wejdzie między innymi szklany, panoramiczny dach.

źródło: Jaguar / Mototarget

Leave A Comment