i MiEV na ulicach Monako

30 marca 2009
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

W rezultacie pomyślnych prób przeprowadzonych w grudniu 2008, Księstwo Monako, Mitsubishi Motors Corporation, Mitsubishi Motors Europe B.V. oraz MC Automobile (Europe) N.V. – filia Mitsubishi Corporation – podpisały porozumienie dotyczące testu flotowego elektrycznego pojazdu marki Mitsubishi o nazwie i MiEV.


Porozumienie jest wyrazem zaangażowania wszystkich stron w rozwój napędu elektrycznego dla osiągnięcia zrównoważonej mobilności:

Monako pragnie stać się prekursorem transportu elektrycznego na skalę światową poprzez wprowadzenie do użytku floty aut elektrycznych emitujących możliwie jak najmniej CO2.

Księstwo jest dla Mitsubishi Motors, lidera technologii napędu elektrycznego, obiecującym partnerem biznesowym oraz rynkiem próbnym dla i MiEV.

Dzięki podpisanemu porozumieniu, pod koniec 2009 flota Mitsubishi i MiEV trafi do instytucji służby publicznej Monako – wśród których jest poczta, biuro telekomunikacji i zarządcy parkingów – oraz do hoteli i kasyn w Monte Carlo należących do Société des Bains de Mer (SBM).

Celem będzie obserwowanie aut podczas użytkowania w warunkach europejskich, dostrajanie szczegółów technicznych pojazdu oraz badanie potencjału rynku monakijskiego przed rozpoczęciem kampanii promocyjnej i MiEV w wersji z kierownicą po lewej stronie. Samochód jest o krok od czekającej go kampanii promocyjnej.

Główną atrakcją grudniowych testów była jazda próbna, którą odbył Jego Wysokość Książę Albert II. Głęboko zaangażowany poprzez Fundację Księcia Monako Alberta II** w rozmaite inicjatywy, w tym w ochronę środowiska naturalnego, Jego Książęca Wysokość tak skomentował to wydarzenie: „Cieszę się, że wasza firma idzie drogą, która jest przyszłością motoryzacji. Samochód, który dzisiaj prowadziłem, jest w pełni gotowy do użytku w ruchu miejskim. Jest dynamiczny, a jego osiągi spełniają oczekiwania. Liczę, że ekologiczne pojazdy tego typu pojawią się w Monako w najbliższej przyszłości.”

W Japonii, Nowej Zelandii, USA i Europie trwają testy oraz kampania reklamowa i MiEV. Latem 2009 rozpocznie się sprzedaż auta w Japonii. Równolegle z planowaną na rok podatkowy 2010 premierą auta w Europie (wersja z kierownicą po lewej stronie) Mitsubishi Motors prowadzi intensywne badania kilku rynków, w tym amerykańskiego, w celu dalszego rozwoju projektu i MiEV.

źródło: MMC / Mototarget

Leave A Comment