Fiat 500 na 50-te urodziny lalki Barbie

6 marca 2009
Bez kategorii, Fiat Nowości

Fiat 500 korzysta z każdej okazji, aby potwierdzić swój status prawdziwej ikony stylu Made in Italy. Tym razem czyni to dzięki oryginalnemu modelowi Fiat 500 show car zadedykowanemu najmodniejszej lalce wszechczasów: Barbie®. To szczególne auto, owoc współpracy Centro Stile Fiat oraz firmy Mattel, zostanie oficjalnie podarowane Barbie® już 9 marca, podczas przyjęcia organizowanego w Mediolanie z okazji jej pięćdziesiątych urodzin.


Jest to samochód bardzo stylowy z lekką nutką ironii, ale jednocześnie szalenie uroczy – dokładnie tak, jak Barbie®. Niepowtarzalny styl samochodu podkreśla świetlisty i błyszczący kolor karoserii, który uzyskano dzięki zanurzeniu maleńkich cząsteczek aluminium w intensywnym różu o modnym odcieniu. Wewnątrz rzuca się w oczy przede wszystkim miękkość materiałów, jakimi obito fotele: laminowana alcantara w srebrnym kolorze, bardzo trendy i miękka w dotyku, odbijająca refleksy światła. W dywaniki wpleciono szlachetne włókna z naturalnego jedwabiu i błyszczącej wiskozy, w schowku można znaleźć błyszczyki do ust w różnych kolorach, do korzystania z których przystosowano lusterko obramowane diodami. Dodatkowo wybrane detale wyposażenia zamieniono w dekoracyjne kryształki – na ramkach przyrządów, na kołpakach, wycieraczkach, antenie, aż po dobrze znany wizerunek lalki na słupkach bocznych. Ponadto, dla tego egzemplarza Fiat 500 show car stworzono błyszczący pokrowiec z wizerunkiem Fiata 500 z lat sześćdziesiątych z podpisem Barbie®.

Publiczność będzie miała okazje podziwiać ten najnowszy show car Fiata 500 począwszy od godziny 18.30 w poniedziałek 9 marca, kiedy przejedzie on ulicami centrum Mediolanu, niezaprzeczalnej stolicy mody. Samochodem pojedzie Barbie® a u jej boku zasiądzie wyjątkowy kierowca: oczywiście Ken. Po przybyciu przed główne wejście ekskluzywnej galerii handlowej Rinascente, na placu Duomo, Barbie® wysiądzie ze swojego samochodu i przedefiluje po różowym dywanie wyprodukowanym specjalnie dla niej. Jednocześnie odbędzie się koncert grupy Nena, w którego programie znajdą się najsłynniejsze utwory muzyki pop kojarzące się z pięcioma dekadami istnienia najsłynniejszej “fashion doll” wszechczasów.


Roberto Giolito, twórca Fiata 500, podsumował projekt partnerstwa pomiędzy firmą Mattel i Fiat następująco: „Skoro panna Barbie®, będąca już właścicielką różnych środków transportu, począwszy od szybkich samochodów sportowych po super wyposażone kampery, zwróciła uwagę na Pięćsetkę i zapragnęła otrzymać ją w prezencie na tak ważne urodziny, to jest to sygnał potrzeby, tak powszechnej w dzisiejszych czasach, powrotu do marzeń o rzeczach prostych, które wiele ofiarują i sprawiają, że człowiek czuje się bardziej zrelaksowany, które podkreślają urodę pięknych z natury, i tych, którzy się takimi czują, bez potrzeby udowadniania czegokolwiek, ponieważ Barbie® i tak już wszystko ma. Panna Barbie® jest piękna i efektowna, ale jest też odzwierciedleniem powszechnych pragnień, dlatego wybrała auto, które nie dzieli i uwalnia od potrzeby deklarowania statusu społecznego. Dlatego dla uczczenia jej urodzin, od 2009 roku Fiat 500 istnieć będzie w wersji, z której lepiej widać i słońce, i gwiazdy – wszystko to, aby można było dalej marzyć, zwłaszcza na jawie.”

źródło: Fiat / Mototarget

Leave A Comment