Mercedes-Benz GLK „Autem nr 1” w kategorii SUV-y

17 lutego 2009
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Czytelnicy tygodnika „Auto Świat” przyznali Mercedesowi GLK nagrodę „Auto 1” w kategorii „SUV-y”. Plebiscyt „Auto 1” organizowany jest od 1996 roku. Jest częścią ogólnoeuropejskiego konkursu „Auto 1 of Europe” organizowanego w 25 krajach.


Zwycięzców polskiej edycji plebiscytu wybierali czytelnicy tygodnika „Auto Świat”. W ośmiu kategoriach o tytuł walczyło w sumie 46 samochodów, które miały swoją premierę w 2008 roku i są dostępne na polskim rynku.

Nagrodę dla GLK w imieniu Mercedes-Benz Polska odebrał z rąk Redaktora Naczelnego Auto-Świata, Stanisława Sewastianowicza, Paweł Miszkowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Mercedes-Benz Cars. Oto jak podsumował zwycięstwo najmniejszego z offroaderów Mercedesa: „Ciesze się, że czytelnicy Auto Świata docenili samochód z takim charakterem. To oznacza, że odważna stylistyka przywołująca na myśl legendarną Klasę G, trafiła od razu w gusta szerokiego grona potencjalnych klientów. Szczególnie cieszy mnie fakt, że nasz GLK wygrał w kategorii tak silnie obsadzonej przez nowe modele konkurencji.”

źródło: Mercedes / Mototarget

Leave A Comment