Hyundai w Genewie

17 lutego 2009
Bez kategorii, Hyundai Nowości

Podczas tegorocznego salonu samochodowego Salon International de L’Automobile w Genewie Hyundai Motor Company zaprezentuje całkowicie nowy model SUVa. Innowacyjny koncept został zaprojektowany w Europejskim Centrum Stylistycznym w Rüsselsheim w Niemczech.


Światowa premiera konceptu nazwanego HED-6 będzie najważniejszym wydarzeniem na stoisku Hyundaia, obok dwóch pozostałych debiutów – modelu i20 w wersji trzydrzwiowej oraz i30 w ekologicznej wersji ‘blue’ z systemem stop-start, ograniczającym zużycie paliwa oraz emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

HED-6
W opinii projektantów europejskiego biura projektowego Hyundai, HED-6 to „miejski koczownik i auto pełne kontrastów – samochód niezastąpiony w świecie sprzeczności”.
Decydujący wpływ na jego kształt miały struktury przestrzenne takich miast jak Berlin, Paryż oraz Londyn.

HED-6 łączy w sobie odważny design z walorami użytkowymi idealnie dopasowując się do warunków miejskich i pozamiejskich. Szczególną uwagę zwracają: sześciokątny grill, kanciasty kształt nadwozia, skośne przednie reflektory oraz masywne, polerowane 21-calowe felgi ze stopów lekkich. Tylna szyba, o charakterystycznym trójwymiarowym kształcie, wykonana została z wytrzymałego tworzywa sztucznego o nazwie Lexan. Opływowy kształt nadwozia podkreśla lakier w kolorze ‘Ice Blue’, którego perfekcyjny połysk uzyskano poprzez zastosowanie barwnika nowego typu.

HED-6, wyposażony w światła do jazdy dziennej LED oraz turbodoładowany silnik 1.6 GDi o mocy 175 KM, wyznacza nowy kierunek rozwoju samochodów segmentu SUV marki Hyundai.
„Masywny wygląd zewnętrzny w połączeniu z eleganckim wnętrzem, stanowi idealne ‘opakowanie’ dla najnowszych zdobyczy technologicznych Hyundaia w zakresie ochrony środowiska” – powiedział Allan Rushforth, wiceprezes Hyundai Motor Europe.

i30 blue
Wszystkie auta seryjne Hyundaia wykorzystujące technologie przyjazne środowisku będą nosić w nazwie ‘blue’. Jako pierwszy trafi na rynek produkowany w czeskich Nosovicach ekologiczny i30 blue.

Hyundai dbając zarówno o środowisko naturalne i jednocześnie zawartość portfela kierowcy, wprowadził po raz pierwszy w swoim aucie seryjnym technologię ISG (Idle Stop and Go). Pozwala ona na automatyczne wyłączanie silnika podczas postoju, co bardzo przydaje się w ruchu miejskim.
ISG wykorzystuje rozrusznik nowej generacji współpracujący z jednostką sterującą silnikiem, która przez cały czas monitoruje wszystkie parametry jego pracy. Pozwala to na zmniejszenie zużycia paliwa jednostki benzynowej 1.6 o 7 % (cykl mieszany) oraz redukcję emisji CO2 z 152g/km do 142g/km.

i30 blue pojawi się w europejskich salonach sprzedaży w połowie 2009. Dostępny będzie jako 5 drzwiowy hatchback oraz kombi z dwoma silnikami benzynowymi o pojemności 1.4 i 1.6 litra.
W najbliższym czasie kolejne modele Hyundaia dołączą do grupy aut wykorzystujących technologię ISG.

Trzydrzwiowy i20
Sprzedaż nowego modelu i20 w wersji trzydrzwiowej rozpocznie się w drugim kwartale 2009. Pojawienie się tańszej wersji podstawowej stanowi istotne wzbogacenie oferty w najszybciej rozwijającym się segmencie. Hyundai liczy, że nowy model odegra ważną rolę w kreowaniu dobrego wizerunku firmy, przyczyniając się jednocześnie do zwiększenia sprzedaży w Europie.

źródło: Hyundai / Mototarget

Leave A Comment