Lancer Evo "Najlepszym Autem Sportowym Roku 2008"

13 lutego 2009
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Mitsubishi Lancer Evolution X – legendarny sportowy model spod znaku Trzech Diamentów, będący ucieleśnieniem najlepszych cech aut tej marki – zdobył trzecią już w tym miesiącu prestiżową nagrodę zwyciężając w konkursie Auto Nr 1 w kategorii aut sportowych. W plebiscycie organizowanym przez najpoczytniejszy polski tygodnik motoryzacyjny Auto Świat wzięło udział ponad 20 000 czytelników, którzy oddawali swe głosy na 46 samochodów w 8 kategoriach.


Mający ogólnoeuropejską tradycję plebiscyt Auto Nr 1 jest organizowany przez tygodnik Auto Świat już po raz 14 a biorą w nim udział wyłącznie auta, które są premierami rynkowymi. Na przełomie listopada i grudnia 2008 20 000 czytelników przez 3 tygodnie oddawało głosy na 46 takich samochodów w 8 kategoriach: Auta małe, Subkompakty, Kompakty, Klasa średnia, Klasa wyższa i luksusowe, SUV-y i Auta sportowe.

Zwycięzcą w kategorii Auta Sportowe 2008 został Mitsubishi Lancer Evolution pokonując takie modele, jak Lexus IS-F, Volkswagen Scirocco, Renault Laguna Coupe czy Fiat 500 Abarth.

„To dla nas wielka chwila, tym bardziej, że Lancer Evolution odnosi trzecie zwycięstwo w ostatnim tygodniu. Cieszę się z tak wielkiego uznania czytelników Auto Świata, szczególnie, że są to na ogół znawcy tematyki motoryzacyjnej i często nasi klienci.” – powiedział Arkadiusz Tomala, Dyrektor Zarządzający i CEO MMC Car Poland, odbierając nagrodę z rąk Stanisława Sewastianowicza – Redaktora Naczelnego tygodnika Auto Świat.

W miniony piątek Mitsubishi Lancer Evolution został wybrany Najlepszym Autem Sportowym 2008 Roku w konkursie Auto Lider ogłoszonym przez tygodnik Motor i miesięcznik Auto Moto a także zwyciężył w kategorii AUTO Z FANTAZJĄ w plebiscycie na NAJLEPSZY KOBIECY SAMOCHÓD ROKU 2008 organizowanym przez Twój Styl – największy miesięcznik dla kobiet w Polsce.

Produkowany w Japonii Mitsubishi Lancer Evolution to flagowy model marki i prawdziwy samochód-legenda, od ponad 40 lat znany wszystkim kibicom rajdowym. Lancer Evolution X generacji jest całkowicie nową konstrukcją tej serii rozpoczętej w Japonii w październiku 1992 roku.

Najnowsza generacja Lancera Evolution oprócz porywającej sylwetki ze słynnym, zapożyczonym z samolotów myśliwskich motywem „Jet Fighter”, znakomitych osiągów i legendarnych już własności jezdnych, oferuje większy komfort i bogate wyposażenie. Te cechy po raz pierwszy pozwalają Mitsubishi rzucić wyzwanie uznanym sportowym europejskim modelom prestiżowych marek – o sukcesie tej strategii świadczą mnożące się nagrody i wyróżnienia.

Lancer Evolution napędzany jest całkowicie nowym, turbodoładowanym silnikiem 4B11. Nowy silnik zapewnił lepsze osiągi auta – Lancer Evolution z 295-konnym silnikiem rozpędza się do prędkości 100 km/h w 5,4 sekundy (5 biegowa skrzynia manualna), a prędkość maksymalna tego pojazdu to 242 km/h (skrzynia SST). Nowy pojazd oferuje doskonałe właściwości jezdne dzięki najnowocześniejszemu systemowi aktywnej kontroli napędu na cztery koła S-AWC (Super All Wheel Control), w skład którego wchodzi ACD (aktywny centralny mechanizm różnicowy), AYC (system kontroli znoszenia), sportowy ABS i ASC (aktywna stablizacja toru jazdy).

W Polsce Lancer Evolution X zadebiutował latem 2008 roku a w ofercie znajduje się zarówno wersja RS, przeznaczona do budowy aut rajdowych, jak i GSR – z manualną 5-biegową przekładnią, także we wzmocnionej, 350-konnej wersji, ale także najlepiej wyposażona, komfortowa wersja MR z nową supersportową 6-biegową, półautomatyczną przekładnią Twin Clutch SST, która nie wymaga pedału sprzęgła oraz zapewnia niezwykle szybką, płynną zmianę biegów.

Obecnie Lancer Evolution w specyfikacjii GSR jest dostępny w cenie 148 990 zł a najdroższa wersja MR TC-SST kosztuje 179 990 zł.

źródło: MMC / Mototarget

Leave A Comment