Chevrolet Spark zadebiutuje w Genewie

10 lutego 2009
Bez kategorii, Chevrolet Nowości

Chevrolet Spark, który po raz pierwszy pokazany zostanie w wersji produkcyjnej podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie w marcu 2009 roku, stanowić będzie nowy wymiar europejskiego, rozwijającego się segmentu mini.


Dzięki wyraźnej i zdecydowanej stylistyce, Spark z pewnością rozpali na wiosnę europejski rynek. Dwa dynamiczne, czterocylindrowe silniki o pojemności skokowej 1,0 i 1,2 litra charakteryzować będzie wyjątkowa oszczędność paliwa i niska emisja spalin. Pięciodrzwiowy Spark, oparty na samochodzie koncepcyjnym o nazwie Beat, łączy w sobie zwracający uwagę design z nadzwyczajną przestronnością, doskonałymi właściwościami jezdnymi oraz, podobnie do pozostałych samochodów marki Chevrolet, wyjątkowo przystępną cenę.

Obok Sparka, część ekspozycji Chevroleta w Genewie stanowić będzie zupełnie nowy Chevrolet Cruze, kompaktowy sedan, zaprojektowany zgodnie z nowym, globalnym stylem marki. Stylistyka typowa dla czterodrzwiowego coupé po raz pierwszy pojawia się w tym segmencie i zawiera w sobie elementy charakterystyczne dla tradycyjnego designu Chevroleta zaprezentowane w nowoczesny, współczesny sposób. Opracowany z myślą o europejskich gustach dotyczących stylistyki i zawieszenia, Cruze zostanie wprowadzony do sprzedaży w marcu i stanowić będzie zapowiedź nowej serii produktów (w tym modelu Spark), charakteryzujących się podobną stylistyką i standardami jakości. Cruze dostępny będzie w wersjach z 1,6- i 1,8-litrowym silnikiem benzynowym z inteligentnym systemem zmiennych faz rozrządu (Variable Valve Timing – VVT), a także w wersji z 2,0-litrowym, 150-konnym silnikiem diesla gwarantującym zużycie paliwa na poziomie 5,6 l/100 km w cyklu mieszanym.


Hostessy na stoisku Chevroleta ubrane będą w stroje pochodzące z konkursu „Młody? Twórczy? Chevrolet! 2008″, drugiej edycji paneuropejskiego konkursu organizowanego przez firmę Chevrolet dla studentów szkół sztuki użytkowej. Ubiór hostess to zbiorowe dzieło Alexandry Jeller, Kathariny Perkhofer i Melanie Winkler, trzech młodych studentek Kunstuniversität w Linz i Modeschule Hetzendorf w Wiedniu, w Austrii, które zdobyły pierwszą nagrodę w kategorii Moda, jednej z pięciu kategorii ocenianych w konkursie. Modelki na stoisku Chevroleta ubrane będą w stroje zaprojektowane i wykonane przez studentów szkół mody, biorących udział w tegorocznej edycji konkursu „Młody? Twórczy? Chevrolet!”.

źródło: GM / Mototarget

Leave A Comment