Wiesmann GT MF4-S – edycja jubileuszowa

29 stycznia 2009
Bez kategorii, Nowości Wiesmann

Z okazji 20. rocznicy swojego istnienia, niemiecka firma Wiesmann postanowiła uczcić to wydarzenie wypuszczając kolejno limitowane edycje swoich modeli. I tak pierwszy w kolejce znalazł się model GT MF4-S.


Niemiecka firma braci Martina i Friedhelma Wiesmann słynie z dopracowywania i doskonałej zdolności opakowywania w zgrabne nadwozia technologii BMW, pozwalając rozwiązaniom bawarskiego producenta rozwinąć swoje skrzydła jeszcze bardziej.

W ubiegłym roku producent z Dülmen obchodził swoje 20. urodziny i z tej okazji postanowił uczcić to wydarzenie wypuszczając na rynek ściśle limitowane wersje swoich modeli. Plan zakłada 30 specjalnie przygotowanych egzemplarzy modelu Roadster MF3 oraz po 20 sztuk modeli GT MF4 i GT MF5 – wszystkie przeznaczone do sprzedaży w tym roku, w ściśle określonej kolejności.

Pierwsza seria 20 jubileuszowych samochodów, która trafi do klientów to model GT MF4-S. Dwuosobowe coupe napędza silnik benzynowy V8 o pojemności 4.8-litra, który dumnie nosi znaczek BMW. Standardowo jego moc wynosi 367 KM, jednak specjalnie dla wersji jubileuszowej inżynierowie z Wiesmanna wykrzesali z niej dodatkowe 53 KM mocy więcej, osiągając wynik 420 KM. W standardzie jednostkę napędową sprzężono z ręczną, 6-stopniową skrzynią biegów, a w opcji także z półautomatyczną, 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów M-DCT – obydwie przekładnie pochodzą od BMW.

Oprócz zmian w silniku, modyfikacjom poddano także wnętrze pojazdu. Na konsoli centralnej umieszczono tabliczkę znamionową, na której znajduje się imię i nazwisko właściciela samochodu, kolejny numer w limitowanej serii, a także autografy braci Wiesmann. Dodatkowo siedzenia wykończono unikalnym haftem, a deskę rozdzielczą poddano zmianom mającym na celu odróżnienie tej wyjątkowej wersji od innych.

źródło: Motor Authority / Moto Target

Leave A Comment