Mercedes Klasy E z pakietem AMG

28 stycznia 2009
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Nowy Mercedes-Benz Klasy E jest dostępny od samego początku w wyposażeniu obejmującym pakiet sportowy AMG. Dostępna za dopłatą opcja zawiera elementy podnoszące walory sportowe i dynamiczne auta, niektóre niedostępne osobno. Pakiet sportowy AMG można łączyć ze wszystkiimi wersjami silnikowymi, stylistycznymi i wyposażeniowymi Klasy E.


Nowa stylistyka nadwozia spod szyldu AMG to jeszcze bardziej sportowy wygląd i więcej uroku odwołującego się do czystych emocji. Obejmuje ona dolny spojler zderzaka przedniego AMG z powiększonymi wlotami powietrza, nadające dynamiki nakładki progów AMG oraz powiększony tylny zderzak, także firmowaną inicjałami firmy. Końcówki układu wydechowego to kolejny element przydający atrakcyjności tej wersji limuzyny: w modelach wyposażonych w czterocylindrowe silniki benzynowe, owe końcówki wykonane z polerowanej stali nierdzewnej są podwójne, o przekroju owalnym, podczas gdy modele napędzane Dieslami R4 dysponują pojedynczą, owalną końcówką wylotu z polerowanej stali nierdzewnej. Wszystkie modele sześcio- i ośmiocylindrowe wyposażono z kolei w podwójne końcówki o przekroju prostokątnym, zrobione z polerowanej, nierdzewnej stali i zintegrowane z osłoną tylną AMG.


Inne przykuwające wzrok detale obejmują nowej konstrukcji 18-calowe obręcze kół AMG ze stopów lekkich metali, wykończone w kolorze srebra standardowego na wysoki połysk, „obute” w szerokie opony 245/40 R 18 na przodzie oraz 265/35 R 18 na osi tylnej. Pakiet sportowy AMG to także perforowane tarcze hamulcowe i pomalowane srebrnym lakierem zaciski z logo Mercedes-Benz z przodu oraz zawieszenie sportowe DIRECT CONTROL, obniżone o 15 milimetrów.


Sportowe fotele i kierownica sportowa AMG z manetkami zmiany biegów DIRECT SELECT
Cechy wnętrza pakietu sportowego AMG imponują połączeniem klasycznego i sportowego stylu. Dzięki zoptymalizowanym kształtom, przednie, sportowe fotele gwarantują doskonałe trzymanie na boki podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Nowa kombinacja materiałów najwyższej jakości: wykonanego z mikrowłókien DINAMICA i ręcznie szytej jasnej skóry ARTICO, o podwójnym ściegu szwu tapicerki; nadaje wnętrzu wyjątkowości. Pakiet sportowy AMG obejmuje również dywaniki z inicjałami AMG, sportowe pedały pokryte chropowatą stalą, z gumowymi ćwiekami, wykończenie podsufitki w kolorze czarnym, a także lewarek dźwigni zmiany biegów ze skórzanymi i chromowanymi wstawkami. Doskonałą kontrolę zapewnia trójramienna, sportowa kierownica AMG, której pokryta skórą obręcz to zupełnie nowe rozwiązanie. W modelach wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów, przełożenia można zmieniać ręcznie, za pośrednictwem manetek DIRECT SELECT. Pakiet sportowy AMG obejmuje także tryb ręczny skrzyni oznaczony literą „M”.


Dostępny w polskich salonach w przedsprzedaży
W zależności od wersji silnikowej, stylistycznej i wyposażeniowej, pakiet sportowy AMG kosztuje od 12 584 zł do 17 464 zł (w tym 22 % VAT). Jest on dostępny od samego początku przedsprzedaży nowej Klasy E. Pakiet sportowy AMG jest oferowany w niemal wszystkich modelach aut marki Mercedes-Benz, zaś jego popularność nieustannie rośnie, przede wszystkim dzięki atrakcyjnemu zestawieniu elementów i korzystnej relacji ceny do wartości wyposażenia.

źródło: Mercedes / Moto Target

Leave A Comment