Pierwsze ekskluzywne zdjęcia nowej Astry!

28 stycznia 2009
Bez kategorii, Nowości Opel

Auto Express ujawnia pierwsze wizualizacje nowego Opla Astra, który zadebiutuje podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie, a do sprzedaży wejdzie na początku 2010 roku.


Graficy pracujący dla brytyjskiego serwisu posłużyli się zdjęciami szpiegowskimi najnowszej Astry oraz oficjalnymi szkicami pozyskanymi z wiarygodnych źródeł, tworząc pierwsze komputerowe zdjęcia kompaktowego Opla. Wygląda więc na to, że czwarta generacja Astry powtórzy sukces rynkowy, jaki odnieśli jej poprzednicy – głównie dzięki stylistyce nawiązującej do większej Insigni.


Podobnie jak większa siostrze, nowa Astra zostanie wyposażona w nowoczesny układ rozpoznawania znaków drogowych Front Camera System oraz układ Adaptive Front Lighting, dostosowujący wiązkę świetlną reflektorów do warunków aktualnie panujących na drodze. W opcji dostępne będzie także adaptacyjne zawieszenie o zmiennej charakterystyce tłumienia.


W gamie jednostek napędowych znajdą się niewielkie, ale mocne silniki benzynowe 1.4-litra z turbodoładowaniem, znane silniki Diesla oraz jednostki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem paliwa. O niskie spalanie będzie dbał system start-stop zaprezentowany w koncepcyjnej Corsie Hybrid podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie 2007.


W planach jest również ekstremalna wersja VXR z 2.0-litrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 250 KM. Niewykluczone, że wariant ten posiadał będzie napęd na cztery koła. Pozostałe wersje otrzymają tradycyjny napęd na przednią oś oraz nowe wielowahaczowe zawieszenie tylne.

źródło: Auto Experss / Moto Target

Leave A Comment