Abarth 500 Assetto Corse – 200 KM pod maską!

23 grudnia 2008
Bez kategorii, Fiat Nowości

Nowa wersja modelu Abarth 500 – Assetto Corse – miała międzynarodowy debiut na naprawdę wysokim poziomie. Auto prowadzone przez kilku mistrzów rajdowych zaprezentowało się w ubiegła niedzielę na londyńskim stadionie Wembley przed publicznością liczącą ponad 46 000 widzów podczas imprezy Race of Champions.


Samochodem 500 Assetto Corse jechali kierowcy takiego kalibru, jak Michael Schumacher, David Coulthard czy Andy Priaulx, zaś mistrza rajdowego Sebastiena Loeba – Abarth „doprowadził” do finału i zwycięstwa w wyścigu.

Przy 200 KM mocy oraz wadze 930 kg, model Abarth 500 Assetto Corse potwierdza swoją szybkość i stabilność, pokonując w znakomitym stylu około jednokilometrowy odcinek zbudowany na boisku stadionu. Na imprezie obecny był Nicola Gullino, szef programów sportowych Abartha, który zbierał opinie kierowców:


“Z ogromną przyjemnością przyglądałem się występom tylu znakomitych kierowców prowadzących naszego małego Abartha. Auto „przetrwało” weekend bez żadnych problemów, pomimo, że przez dwa dni tak wielu mistrzów „wyciskało” z niego, ile się dało”.

To była znakomita jazda testowa przed sezonem 2009, kiedy to Skorpion wystąpi w trzech pucharach jednomarkowych.

źródło: Fiat / Moto Target

Leave A Comment