Wyścigówka Lamborghini prawie gotowa

28 listopada 2008
Bez kategorii, Lamborghini Nowości

Producent włoskich supersamochodów – Lamborghini kontynuuje prace rozwojowe nad modelem Gallardo Super Trofeo. Super Trofeo jest jedynym autem z napędem na czetery koła w świecie sportów motorowych, tworzonym tylko przez jednego producenta. Jest to realizacja celu Lamborghini do zapewnenia sobie miana najszybszej indywidualnej marki na świecie.


Począwszy od maja, Super Trofeo będzie mieć gościnne występy podczas sześciu wyścigów – na Silverstone w Wielkiej Brytanii, na Adria Raceway we Włoszech, Norisring w Niemczech, w belgijskim Spa, w Hiszpanii na torze w Barcelonie oraz na Paul Ricard we Francji.

Lamoborghini buduje 30 egzemplarzy Super Trofeo, które będą dostępne dla prywatnych etuzjastów marki, tak samo jak dla dilerskich zespołów Lamborghini. Fabryka pozostawi jeden egzemplarz dla siebie, mając w planach gościnne testy dla znanych kierowców.

W ostatni weekend zespół deweloperów i inżynierów z oponiarskiego partnera Pirelli wypuściło Gallardo Super Trofeo na Tor Vallelunga na obrzeżach Rzymu.Był to pierwszy test z symulacją warunków wyścigowych, które przeprowadzał kierowca testowy Lamborghini, Giorgio Sanna.Nowe Lamborghini Gallardo Super Trofeo okazało się ekstremalnie dobre w prowadzeniu jak i w osiąganych czasach poszczególnych okrążeń.

Przygotowania do nowej ligi wyścigowej Lamborghini Blancpain Super Trofeo idą zgodnie z harmonogramem. Pierwszy wyścig najszybszej indywidualnej marki na świecie zaplanowano na 2 maja 2009 roku, na brytyjskim torze Silverstone.

źródło: New Car Net / Moto Target

Leave A Comment