Logan Van i Pick-up na podbój rynku aut dostawczych w Europie

28 listopada 2008
Bez kategorii, Dacia Nowości

W listopadzie br. marka Dacia rozszerzyła swoją ofertę przeznaczoną na rynki europejskie. Do sprzedaży zostały wprowadzone dwa samochody dostawcze: Logan Van i Logan Pick-up. Te dwa modele stanowią kwintesencję doświadczenia Renault w dziedzinie samochodów dostawczych. Łączą prostotę i solidność z wyjątkowo korzystnym stosunkiem ceny do zalet użytkowych.


· Logan Van jest dostępny na rynku rumuńskim i bułgarskim już od lutego 2007 roku, a Logan Pick-up od marca 2008 roku.

· Logan Van przejął wszystkie zalety Logana MCV. Jego ładowność wynosi 800 kg, a objętość przestrzeni ładunkowej 2,5 m3. Dzięki wyjątkowo konkurencyjnej cenie model ten ustanawia nowy standard pod względem „ceny 1 metra sześciennego”.

· Logan Pick-up jest bardzo praktycznym samochodem o zwartej budowie, ładowności 800 kg, uchylnej tylnej klapie o udźwigu 300 kg, długości przestrzeni ładunkowej 1,80 m oraz przestrzeni za fotelami w kabinie o pojemności 300 litrów pełniącej rolę funkcjonalnego schowka.

· Oba samochody dostawcze marki Dacia, podobnie jak pozostałe modele z gamy Logana, są objęte gwarancją producenta na 3 lata lub do 100 000 km.

· Dacia Logan Van i Dacia Logan Pick-up są produkowane w zakładzie Dacii w Pitesti (Rumunia), posiadającym certyfikat ISO 14 001. Aż 95% masy obu samochodów nadaje się do recyklingu i zawiera 5% tworzyw pochodzących z recyklingu. Ponadto Dacia Logan Van i Dacia Logan Pick-up w wersjach z silnikiem wysokoprężnym 1.5 dCi 68 i 1.5 dCi 85 uzyskały prawo do stosowania znaku Dacia eco² dzięki poziomom emisji CO2 wynoszącym odpowiednio zaledwie 140g CO2/km i 137g CO2/km.

źródło: Renault / Moto Target

Leave A Comment