Ponad 2 500 ceedów kombi dla polskiej Policji

22 października 2008
Bez kategorii, Kia Nowości

W prowadzonych przez pięć jednostek Policji postępowaniach przetargowych na dostawy samochodów osobowych wygrały samochody Kia cee’d sw, które przez słowacką fabrykę zostaną dostarczone do połowy czerwca 2009 roku.


W sierpniu br. odbyło się 5 przetargów nieograniczonych na dostawę samochodów oznakowanych dla 19 Komend Policji. W sumie zamówienie podstawowe obejmowało 2515 pojazdów w wersji kombi. Do przetargów stanęło 6 koncernów. Kilka tygodni temu nieoficjalnie było już wiadomo, że oferta KIA Motors Polska okazała się najlepszą spośród wszystkich przedstawionych przez przystępujące do przetargu firmy, zarówno pod względem wyposażenia i własności technicznych samochodów, jak warunków gwarancji i wsparcia technicznego. Wczoraj nastąpiły ostatnie rozstrzygnięcia przez Krajową Izbę Odwoławczą złożonych przez konkurencyjne koncerny protestów. Zostały odrzucone i dziś śmiało można stwierdzić, że samochody marki Kia staną się wkrótce podstawowym modelem radiowozu w Policji.

Przetargi były prowadzone przez Komendy w Łodzi (KWP Łódź, Bydgoszcz, Kraków na dostawę 549 samochodów oznakowanych), w Gorzowie (KWP Gorzów, Katowice, Opole, Wrocław na dostawę 541 samochodów oznakowanych), w Białymstoku (KWP Białystok, Suwałki, Kielce, Lublin, Rzeszów na dostawę 447 samochodów oznakowanych), w Gdańsku (KMP Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Szczecin na dostawę 476 samochodów oznakowanych) oraz przez Centrum szkolenia w Legionowie (KGP i KSP w Warszawie i KWP w Radomiu na dostawę 502 samochodów oznakowanych)

Zgodnie ze specyfikacją ogłoszonego przez MSWiA przetargu wszystkie cee’dy sw wyposażone zostaną w silniki zasilane olejem napędowym. Dwulitrowa jednostka o mocy 140 KM zapewni świetne osiągi przy relatywnie niewielkim zużyciu paliwa. Wszystkie samochody będą miały kolor srebrny a ich wyposażenie standardowe obejmie m.in.: ABS, poduszki powietrzne dla kierowcy pasażera, boczne oraz kurtyny powietrzne, klimatyzację, relingi dachowe, elektryczne szyby w drzwiach przednich i tylnych, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, światła przeciwmgielne, centralny zamek, autoalarm, dodatkowy kpl. kół zimowych, regulacje kolumny kierownicy w dwóch płaszczyznach, regulacje wysokości fotela kierowcy, radioodtwarzacz CD ze sterowaniem w kole kierownicy. Dodatkowo wszystkie cee’dy zostaną oznakowane. Zamontowana w nich zostanie instalacja łączności radiowej i uprzywilejowanie w ruchu. Dostawa obejmuje również wyposażenie warsztatów policyjnych w narzędzia specjalistyczne, sprzęt diagnostyczny, katalogi części zamiennych oraz szkolenia serwisowe personelu Policji i konsultacje techniczne.


Pierwsze samochody zjeżdżają już z taśm produkcyjnych europejskiej fabryki Kia w Żylinie . Partia 1 000 radiowozów zostanie przekazana jeszcze w tym roku, zaś kolejne sztuki zostaną odebrane przez MSWiA do połowy czerwca 2009. Jako wozy patrolowe Policji oznakowane cee’dy kombi pełnić będą 24-godzinną służbę przez siedem dni tygodnia, przejeżdżając nawet kilkaset km dziennie.

„Tego rodzaju kontrakt flotowy stanowi doskonałe świadectwo trafności założeń konstrukcyjnych oraz wysokiej jakości i trwałości samochodów KIA cee’d.” – powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska. „Fakt, że Policja po raz kolejny wybrała cee`da potwierdza, że pierwsza partia ponad 300 szt. tego modelu, dostarczona jeszcze w roku ubiegłym, doskonale się sprawdziła i że blisko 12 000 cywilnych nabywców cee’da w Polsce też nie myliło się i wybrało najlepszy samochód w swojej klasie. Cieszymy się, że wygraliśmy te trudne przetargi, jesteśmy też pewni, że nasi klienci – w tym wypadku policja – będą dysponowali niezawodnymi samochodami. Na uwagę zasługuje fakt, że część sukcesu w tym przetargu zawdzięczamy bliskości najnowocześniejszej w Europie fabryki , która bardzo szybko zareagowała na zapotrzebowanie Policji i natychmiast gotowa była mu sprostać.”, dodaje Szyszko.

„Można powiedzieć, że samochód dla funkcjonariuszy pracujących w terenie jest drugim domem. Musi więc gwarantować pewien komfort pracy, a przy tym musi być bezpieczny, funkcjonalny i tani. Wszystkie te cechy, jak również specyfika wyposażenia określone zostały w warunkach przetargu i najlepiej spełnił je samochód oferowany przez naszą firmę. Jestem przekonany, że Policja dokonała najlepszego wyboru” mówi Radosław Wankiewicz – fleet sales manager w Kia Motors Polska, odpowiedzialny za realizację tego zamówienia.

źródło: Kia

Leave A Comment