Seat wspiera Ala Gore’a

22 października 2008
Bez kategorii, Nowości Seat

SEAT Alhambra Ecomotive został wybrany oficjalnym samochodem spotkania „Zmiany klimatu – świadomość i działanie”, organizowanego przez Fundację Biosfery oraz hiszpańską delegację ruchu społecznego The Climate Project, którego założycielem i liderem jest Al Gore, były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych i laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 2007 r.


W spotkaniu, które odbyło się 18 października w Sewilli, wzięło udział ponad 200 osobistości ze świata polityki, biznesu i kultury.

Do inicjatywy przyłączyła się także firma SEAT, która zgodnie ze swoją odpowiedzialną postawą wobec środowiska naturalnego, udostępniła kilka egzemplarzy modelu Alhambra w wersji Ecomotive – pierwszego samochodu w tym segmencie, który dzięki wydajnemu silnikowi 2.0 TDI 140 KM, zużywającemu średnio zaledwie 6 litrów paliwa na 100 km, emituje CO2 w ilości poniżej 159 g/km.

Nowa wersja Alhambry to uzupełnienie gamy Ecomotive, w skład której wchodzi także nowa Ibiza Ecomotive – lider zarówno we własnym segmencie, jak i wśród pojazdów przyjaznych dla środowiska dzięki emisji CO2 na poziomie poniżej 98 g/km – oraz Leon, w którym dzięki niskiemu zużyciu paliwa ograniczono emisję CO2 do 119 g/km oraz wydłużono zasięg na jednym baku paliwa do prawie 1 500 km w cyklu pozamiejskim.


W ten oto sposób hiszpańska marka wniosła swój wkład w realizację głównego celu spotkania, jakim jest podnoszenie świadomości opinii publicznej i rządów na całym świecie na temat wpływu globalnego ocieplenia na naszą planetę.

SEAT uczestniczy w tych działaniach od lat, opracowując rozwiązania i prowadząc badania w takich dyscyplinach, jak ochrona środowiska, efektywność energetyczna, technologie paliwowe i bezpieczeństwo na drogach.

źródło: Seat

Leave A Comment