Podgrzewane siedzenia mogą podsmażyć Twoją witalność!

30 września 2008
Bez kategorii, Inne INFO

Podgrzewane siedzenia mogą być wygodne i przytulne, ale teraz, jak twierdzi New Scientist Magazine, trzeba być świadomym: jeśli jesteś mężczyzną, mogą także podsmażyć Twoją witalność.


Optymalna temperatura męskiego nasienia to 1 do 2 stopni C poniżej średniej temperaury ciała – 37 st. Aby przetestować, kiedy podgrzewane siedzenia mogą niebezpiecznie podnosić temperaturę powyżej 37 stopni, Andreas Jung z Uniwesrytetu w Giessen w Niemczech, przypiął czujnki temperatury do moszny 30 zdrowym mężczyznom, którzy mieli siedzieć na podgrzewanych fotelach przez 90 minut. W ciągu godziny, średnia ciepłota moszny u tych mężczyzn wzrosła do 37,3 stopni C. U mężczyzn, którzy nie poddali się temu traumatycznemu z punktu widzenia męskiego ego eksperymentowi, siedząc na niepodgrzewanych fotelach, zanotowano spadek temperatury moszny do 36,7 st.

Pomimo, że to tylko nieznaczny wzrost temperatury u mężczyzn testujących podrzewane fotele, jednak może być wystarczającym czynnikiem, by niszczyć produkcję spermy. Siedzenie w samochodzie przez długi czas, nawet bez podrzewanych foteli, powoduje wzrost temperatury w mosznie. Badania sugerują, że pary, u których mężczyzna przesiaduje w samochodzie więcej niż trzy godziny dziennie, mają trudności z poczęciem dziecka.

źródło: autobiz.ie

Leave A Comment