Kangoo be bop – kwintesencja światła i przestrzeni

30 września 2008
Bez kategorii, Nowości Renault

Renault Kangoo be bop to nowe auto w gamie Kangoo, zainspirowane show carem Kangoo Compact Concept. Ten innowacyjny samochód wyróżnia się zdecydowanym charakterem, zwartą budową (3,87 m), oryginalną dwubarwną kolorystyką nadwozia oraz wyjątkowym i niepowtarzalnym wystrojem wnętrza.


Duże przeszklone płaszczyzny i cztery obszerne miejsca dają wrażenie otwartej przestrzeni i światła. To zdecydowanie rekreacyjny samochód. Renault Kangoo be bop posiada z tyłu przesuwany, otwierany dach połączony z opuszczaną szybą tylnych drzwi. Natomiast przednia część nadwozia jest wyposażona w dwa uchylne szklane dachy oraz stałe, szklane okno dachowe. Zależnie od koloru nadwozia, be bop może reprezentować styl « Fun » (nasycone pomarańczowe barwy) lub klasę i szyk (czarny perłowy lakier lub czerwień maku). Renault Kangoo be bop adresowane jest do klientów poszukujących samochodu odbiegającego od zwyczajowych kanonów stylistycznych, a także wyrażającego optymizm i radość życia. W Polsce Renault Kangoo be bop pojawi się w sprzedaży na wiosnę 2009 roku.


Nowatorski samochód zainspirowany show carem

Renault Kangoo be bop zrodziło się z zainteresowania, jakie wzbudził show car Kangoo Compact Concept podczas pokazu na salonie frankfurckim w 2007 roku. Kangoo Compact Concept – kompaktowy, rekreacyjny samochód o wyrazistym stylu i charakterze – udowodnił, że możliwe jest zaoferowanie niecodziennego pojazdu klientom poruszającym się głównie po mieście, prowadzącym aktywny, sportowy tryb życia i lubiących spędzać czas z przyjaciółmi. Oprócz zdecydowanego designu, istotnym elementem koncepcji samochodu były duże przeszklone płaszczyzny oraz niespotykane rozwiązania umożliwiające odsłonięcie różnych części nadwozia, które złożyły się na samochód będący « kwintesencją światła i przestrzeni ». Projektanci Renault Kangoo be bop postanowili skonstruować samochód oferujący rozwiązania przypominające te zastosowane w show carze. Renault Kangoo be bop posiada przód typowy dla modeli Kangoo – z krótką pokrywą silnika i reflektorami w kształcie kropli wody. Mocno pochylona przednia szyba wpuszcza dużo światła do wnętrza kabiny i zapewnia dobrą widoczność. Renault Kangoo be bop wyróżnia się wśród samochodów gamy Kangoo zwartą bryłą nadwozia – ma mniej niż 4 metry długości – oraz oryginalnymi detalami wykończenia i wystroju. Samochód wyposażono w reflektory z czarnymi kloszami, specjalne zderzaki oraz 16-calowe felgi aluminiowe.


źródło: Renault

Leave A Comment