Lifting Citroena C4

9 lipca 2008
Bez kategorii, Citroen Nowości

Wprowadzony na rynek pod koniec 2004 roku model C4 w dwóch wersjach Berline i Coupé został sprzedany w ilości blisko 900 000 egzemplarzy. Obecnie C4 został poddany modernizacji.


Nowy wizerunek zewnętrzny C4 wzmacnia elementy stylizacji, które zapewniły mu sukces od momentu wejścia na rynek. Modernizacja wyglądu obejmuje w szczególności przód samochodu, dodając mu elegancji, siły i dynamizmu.

Zmieniło się również wnętrze C4. Zabiegi modernizacyjne dotyczą tapicerki, nowej faktury elementów wykończenia oraz obrotomierza umieszczonego w centralnej części deski rozdzielczej.

C4 doskonali ofertę silników benzynowych. Zapewniające lepsze osiągi, oszczędne i ekologiczne silniki VTi 120 i THP 150 opracowane we współpracy z BMW Group wnoszą nową przyjemność prowadzenia.


Oferta silników wysokoprężnych HDI jest jeszcze bardziej kusząca dzięki licznym propozycjom ze logo proekologicznym AirdreamR. Wersja silnika diesla HDi 2.0 jest zwiastunem przyszłej normy Euro V w tej kategorii. Zastosowanie nowych technologii (przykładowo ogumienia o bardzo niskim oporze toczenia) umożliwia zmniejszenie emisji CO2 do 120 g w silnikach HDi 92 i HDi 110 współpracujących z mechaniczną skrzynią biegów i ze sterowaną elektronicznie skrzynią BMP6.

Wyposażenie telematyczne i audio zostało wzbogacone o drugi system nawigacji MyWay połączony z funkcją BluetoothR i możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych.


Jednocześnie nowy C4 zachowuje wszystkie funkcje, które zapewniły mu pierwszą pozycję w segmencie pod względem przyjemności jazdy i bezpieczeństwa takie jak dwufunkcyjne kierunkowe reflektory ksenonowe, alarm niezamierzonego przekroczenia linii, kierownica z centralnym, nieruchomym zestawem przełączników czy też wspomaganie ruszania na wzniesieniu.


Nowy Citroën C4 zostanie po raz pierwszy zaprezentowany podczas Salonu w Moskwie 26 sierpnia 2008.

źródło: Citroen / Moto Target

Leave A Comment