Nowy Superb startuje w Spodku

26 maja 2008
Bez kategorii, Nowości Skoda

Czy w ciągu kilku sekund można zamienić elegancką limuzynę sedan w praktycznego liftbacka z wygodnym dostępem do ogromnej przestrzeni bagażowej? Czy dwumetrowy pasażer może bez kłopotu podróżować na tylnej kanapie samochodu prowadzonego przez osobę o podobnym wzroście?


O tym wszystkim można przekonać się na własnej skórze odwiedzając Auto Moto Show Katowice, które uświetnia pierwsza w Polsce publiczna prezentacja Nowej Skody Superb.

Targi trwają od 23 do 25 maja, a organizatorzy tegorocznej edycji śląskiego salonu zapewniają, że ich ambicją jest zorganizowanie największego wydarzenia tego typu w Polsce. Spodziewają się, że liczba zwiedzających katowicki Spodek poważnie przekroczy 20 tys. osób. Wszystkie one będą miały możliwość poznania atutów Skody Superb nowej generacji, najświeższej premiery marki Skoda. Świadkiem premiery światowej tego modelu byli goście marcowego salonu samochodowego w Genewie. Na polski rynek ten model wejdzie już za kilka tygodni – we wrześniu br. Jeszcze przed wakacjami będzie znany szczegółowy cennik, ale już dzisiaj wiadomo, że koszt zakupu będzie porównywalny z ceną Superba pierwszej generacji.

Podczas katowickich targów będzie można podziwiać dwa egzemplarze Nowego Superba. Pierwszy z nich, w kolorze Srebrny Brillant jest wyposażony w silnik wysokoprężny o pojemności dwóch litrów i mocy 140 KM. Drugi z nich, prezentowany w niezwykle eleganckim kolorze Czerń Magic, jest napędzany dynamicznym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1.8 litra i mocy 160 KM. Nowa Skoda Superb będzie dostępna w salonach Škoda od września bieżącego roku i będzie występować w czterech poziomach wyposażenia: Comfort, Ambition, Elegance i Platinum. Dostępna będzie także szeroka gama silników: trzy jednostki wysokoprężne: 1.9 TDI o mocy 105 KM, 2.0 TDI o mocy 140 KM oraz najnowocześniejsza jednostka wyposażona w system Common Rail 2.0 TDI CR o mocy 170KM, a także trzy jednostki benzynowe: turbodoładowane 1.4 TSI o mocy 125 KM, 1.8TSI 160 KM oraz flagowa FSI, o pojemności 3.6 litra i mocy 260 KM. Wśród elementów wyposażenia Nowej Skody Superb znajdą się także najnowocześniejsze 6 i 7-stopniowe przekładnie DSG oraz napęd na cztery koła opierający się na sprzęgle Haldex czwartej generacji.

Na targach można także zapoznać się z modelami z bieżącej oferty Skody – Fabią w obu wersjach nadwoziowych hatchback i combi, Roomsterem, sportową Octavią RS i uterenowioną Octavią Scout. Najlepsza na bezdroża terenowa wersja Octavii promuje ofertę Szkoły Auto, która w swoim portfolio posiada już cztery produkty – Safe Driving, Eco Driving, Off Road Driving i szkolenie dla osób niepełnosprawnych – Przyjazne Auto. Na stoisku Škody instruktor Szkoły Auto odpowiada na wszelkie pytania związane z zasadami bezpiecznej jazdy. Można tam także zasięgnąć informacji o ogólnodostępnych kursach podnoszących kwalifikacje kierowców oraz szkoleniach dla kierowców zawodowych.

źródło: Skoda / Moto Target

Leave A Comment