W kolejce po Nissana GT-R

10 marca 2008
Bez kategorii, Nissan Nowości

Nissan UK nie zaczął jeszcze przyjmować zapisów na nowego Nissana GT-R, jednak w kolejce po super samochód ustawiło się już całe grono chętnych Brytyjczyków.


Podstawowy model sportowego Nissana będzie kosztował 52 900 funtów. Wersja Premium z automatycznymi reflektorami, systemem audio firmy Bose to wydatek rzędu 54 200 funtów, a za topowy model Black edition ze specjalnym czarnym lakierem, szarymi felgami aluminiowymi oraz skórzaną tapicerką przyjdzie zapłacić 55 000 funtów.

To dużo mniej, niż początkowo zakładano (66 000 funtów), jednak dużo więcej, niż za ten sam samochód zapłacą Japończycy (35 000 funtów).

Już teraz Nissan przewiduje, że samochodów nie wystarczy dla wszystkich, bowiem w fabryce Nissana w Yokohama będzie powstawało zaledwie 1000 sztuk pojazdu miesięcznie.

Nowy GT-R to jedno z najszybszych aut dopuszczonych do ruchu ulicznego. Jeszcze przed oficjalną premierą, GT-R zdeklasował wszystkie inne auta, osiągając 24 września na torze Nurburgring rekordowy czas przejazdu 7 minut 38 sekund! Jego 480-konny silnik V6 o pojemności 3,8 litra wyposażony w dwie turbosprężarki jest w stanie rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w niecałe 4 sekundy. W standardzie otrzymamy jeden z najbardziej zaawansowanych systemów napędu na cztery koła oraz sekwencyjną skrzynię biegów zaopatrzoną w dwa sprzęgła. Kierowca może ustawić tryb tłumienia amortyzatorów w zależności od preferencji.

źródło: What Car? / Mototarget

Leave A Comment