Nowy Mercedes klasy M – pierwsze oficjalne fakty i zdjęcia

17 marca 2008
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Jako pierwsi prezentujemy państwu odświeżonego Mercedesa klasy M, którego oficjalna światowa premiera nastąpi w piątek 21 marca podczas New York International Auto Show 2008.


Powodem nieobecności tego auta na targach w Genewie nie była jedynie obawa przed ekologami ogarniętymi dzikim szałem zmniejszania za wszelką cenę emisji CO2 do atmosfery. Wybór miejsca premiery nowej klasy M to uśmiech w stronę bogatej klienteli amerykańskiej, która pomimo lekkiego załamania rynku w segmencie SUV, wciąż chętnie kupuje te „obrzydliwe, trujące środowisko, ociężałe i paliwożerne SUV-y”. Dowodem tego są świetne wyniki sprzedaży modeli GL i M niemieckiej marki za oceanem.


Zmieniono przedni i tylny zderzak, który teraz otrzymał zintegrowane lampy odblaskowe. Przednie klosze lamp uzyskały zupełnie nowy kształt, podobnie jak powiększony wlot do chłodnicy z ogromną gwiazdą Mercedesa pośrodku. Z kolei w tylne klosze wtopiono słupki diod LED, a ich klosze lekko przydymiono. Wewnątrz pojawiły się nowe materiały wykończeniowe, między innymi ekskluzywna skóra Artico. Nowa jest też czteroramienna kierownica multifunkcyjna i obręcze aluminiowe w rozmiarach 18, 19, a nawet 20 cali! Model ML500 w standardzie otrzyma koła o średnicy 19 cali. Wszystkie modele przeznaczone na rynek amerykański otrzymają też bez dopłaty system PRE-SAFE i NECK-PRO chroniący kark w razie kolizji.


We wszystkich silnikach V6 i V8 o mocach od 190 do 388 KM zredukowano zużycie paliwa o 0,4 l/100 km w porównaniu do obecnych wersji klasy M.


źródło: Daimler AG / Mototarget

Leave A Comment