Aktualności

Nowy Jeep Grand Cherokee dla klientów w Europie

10 marca 2008
Bez kategorii, Jeep Nowości

Najpopularniejszy pojazd tej marki na świecie jest teraz jeszcze nowocześniejszy i lepiej wyposażony. Nowością jest pomocny w trudnych sytuacjach off-roadowych, zaawansowany system kontroli zjazdu Hill Descent Control, asystent ruszania pod górę Hill Start Assist wspomagający płynne ruszanie na wzniesieniu oraz system stabilizacji toru jazdy przyczepy – przeciwdziałający jej zarzucaniu podczas holowania.


Silnik V-8 o pojemności 4,7 litra został zmodernizowany, a jego moc i moment obrotowy wzrosły odpowiednio o 30 i 8 procent – przy 6-procentowym obniżeniu zużycia paliwa. Zarówno nadwozie jak i wnętrze poddano restylingowi, wzbogacając wyposażenie pojazdu o szereg nowych elementów funkcjonalno-komfortowych.

„Gama czterech silników i trzech systemów napędu 4×4 do wyboru, system Hill Descent Control oraz najlepsze jak dotąd wyposażenie komfortowe czynią z nowego Grand Cherokee pojazd nieporównywalnie bardziej wyrafinowany niż jego pierwowzór, który w roku 1992 dał początek segmentowi SUV klasy luksusowej.” – powiedział Thomas Hausch, wiceprezes ds. sprzedaży światowej Chrysler Group.


Na rynkach międzynarodowych (poza Ameryką Północną) nowy Jeep Grand Cherokee dostępny jest od końca 2007 roku.źródło: Chrysler / Mototarget

Leave A Comment