Aktualności

Nissana Maxima 2009 – przedpremierowe zdjęcia

19 marca 2008
Bez kategorii, Nissan Nowości

Dotarliśmy do pierwszych oficjalnych zdjęć jednej z najważniejszych premier zaczynającego sie dziś salonu samochodowego w Nowym Jorku – nowego Nissana Maxima


Nissan uchylił rąbka tajemnicy publikując na zdjęciu fragment nowej limuzyny Maxima 7 generacji, której oficjalna premiera nastąpi dzisiaj w Nowym Jorku. My prezentujemy to auto w całej okazałości!


Nissana Maxima po raz pierwszy zaprezentowano w 1976 roku. Od tego czasu średnio co cztery lata Nissan sukcesywnie wprowadzał kolejne generacje tej udanej limuzyny klasy średniej wyższej. Ostatnią była przedstawiona w 2004 roku szósta generacja tego modelu. Nadszedł więc czas na zmianę i trzeba przyznać chyba najbardziej wyrazistą w historii tego modelu. W Europie Nissan Maxima nigdy nie zdobył należnego mu miejsca w segmencie dużych limuzyn. Co innego w USA, gdzie ten model Nissana należy do najchętniej kupowanych aut segmentu określanego za oceanem jako „midsize”. Nowa Maxima dzięki wyraźnym przetłoczeniom karoserii i charakterystycznym kloszom lamp przednich i tylnych wygląda świeżo i nietuzinkowo. Nissan pozycjonuje nową Maximę jako sportową limuzynę i chyba ma w tym wiele racji.


Nie znamy jeszcze specyfikacji technicznej ani cen, ale już teraz wiemy, że nowa Maxima, podobnie zresztą jak poprzednik nie będzie niestety oferowana na rynku europejskim.

źródło: WCF / Mototarget

Leave A Comment