Ferrari żąda usunięcia logo!

17 marca 2008
Bez kategorii, Ferrari Nowości

Jak donosi brytyjski Times, Ferrari nakazało usunięcie wszystkich emblematów z logo marki pewnemu pomysłowemu właścicielowi modelu 360 Modena.


Auto należące do 36-letniego Dana Crawleya z Manchesteru, nie jest jednak zwykłym Ferrari Modena. Pomysłowy Brytyjczyk własnoręcznie stworzył bowiem na bazie tego auta nieoficjalnie najszybszą limuzynę świata zdolną do osiągnięcia 267 km/h!

Władzom Ferrari nie spodobała się inwencja twórcza Dana i po raz pierwszy w historii marki zażądały natychmiastowego usunięcia wszystkich logo ze skaczącym koniem, napisów Ferrari i oznaczeń „360” z limuzyny mierzącej niemal 6 metrów. Właścicielowi dano na to 14 dni i zagrożono sankcjami prawnymi.


Crawley natychmiast odmówił tłumacząc, że nikt nie może nakazać prawowitemu właścicielowi Ferrari dokonywania przeróbek. W odpowiedzi usłyszał, że odkąd przeciął auto na pół i wspawał dodatkowe trzy metry poszycia z włókna węglowego własnej roboty, samochód przestał być Ferarri.

To nie pierwsza tego typu akcja wymierzona przeciwko podróbkom aut z Maranello. Kilka tygodni temu specjalne odziały włoskiej policji zorganizowały bezprecedensowy nalot na prywatne wytwórnie kit-carów budowanych na bazie Pontiaca Fiero i sprzedawanych potem z logo Ferrari, co godzi w dobre imię włoskiej marki z 60-letnią tradycją.

źródło: Times Online / Mototarget

Leave A Comment