Nowe Twingo – małe, praktyczne i trendy

11 lutego 2008
Bez kategorii, Nowości Renault

Nowe Twingo – pierwszy model odnowiony w ramach Kontraktu Renault 2009 – wejdzie do sprzedaży w Polsce na początku marca 2008 roku.


Nowe Twingo zostało zaprojektowane z myślą o szerokiej grupie odbiorców na rynkach światowych i rozbudowuje ofertę Renault w segmencie małych samochodów. Model ten jest małym autem spełniającym najostrzejsze wymogi w zakresie jakości, bezpieczeństwa, komfortu i rentowności.

Dynamiczne
Nowe Twingo charakteryzuje się poprawionymi w stosunku do poprzedniej wersji parametrami, zarówno pod względem właściwości jezdnych, jak i poziomu bezpieczeństwa. Jego zachowanie, pewne i zwinne w mieście, wzbudza także poczucie bezpieczeństwa na drodze dzięki układowi jezdnemu. Dostosowanie parametrów zawieszenia do nowego silnika benzynowego TCE 100 KM pozwoliło poprawić również dynamikę Nowego Twingo GT, które cechuje się najkorzystniejszym stosunkiem między osiągami a zużyciem paliwa w tej kategorii pojazdów. Nowe Twingo jest pojazdem bezkompromisowym w kwestiach bezpieczeństwa, zapewniającym optymalny poziom ochrony wszystkim pasażerom. Zastosowano w nim nowoczesne wyposażenie wspomagające prowadzenie pojazdu, niedostępne w poprzedniej wersji Twingo, w większości przypadków wywodzące się
z wyższego segmentu aut, takie jak regulator/ogranicznik prędkości czy układ automatycznego włączania świateł.


Praktyczne
Troje drzwi Nowego Twingo otwiera się umożliwiając swobodny dostęp do wnętrza pojazdu i czterech wygodnych miejsc, mogących pomieścić pasażerów o każdej, nawet najpotężniejszej budowie ciała. Intuicyjne i ergonomiczne wnętrze pojazdu wyróżnia się doskonałą jakością wykończenia i wysoką jakością użytych materiałów. To małe, praktyczne auto dzięki swojej modułowej budowie, a także przestronności, pomysłowym schowkom, niezrównanej w tej kategorii pojazdów pojemności bagażnika oraz systemowi czterech niezależnych, przesuwanych (w zależności od wersji) foteli, zapewnia pasażerom wysoki komfort jazdy.

Trendy
Jako auto w pełni multimedialne, Nowe Twingo jest wyposażone w szereg unikalnych w tym segmencie urządzeń. Moduł Audio Connexion Box, sterowany za pomocą pilota umieszczonego pod kierownicą, pozwala na korzystanie z osobistych muzycznych zasobów zapisanych w formacie MP3 na pamięci zewnętrznej USB, odtwarzaczu MP3 lub iPodzie®. Nowe Twingo proponuje również telefoniczny zestaw głośnomówiący Bluetooth® z funkcją przełączania rozmówcy – ze względów bezpieczeństwa – w tryb oczekiwania. Aby każdy użytkownik mógł powiedzieć o swoim samochodzie My Twingo, w ofercie dostępny jest szeroki wybór akcesoriów, umożliwiających dostosowanie auta do indywidualnych upodobań. Obejmuje ona zewnętrzne elementy dekoracyjne oraz wyposażenie kabiny jak np. organizer box czy light box.


Niezawodne, oszczędne i przyjazne dla środowiska
Nowe Twingo jest pojazdem przystępnym cenowo oraz przyjaznym dla środowiska, w szczególności dzięki niskiemu poziomowi emisji CO2 (maksimum 140 g/km), a także eko-projektowaniu – 9% użytych tworzyw pochodzi z odzysku, ponadto model ten jest produkowany w dysponującej certyfikatem ISO 14001 fabryce w miejscowości Nove Mesto w Słowenii. Wszystkie wersje Nowego Twingo, niezależnie od zamontowanej jednostki napędowej, zostały oznaczone symbolem „Renault eco²”. Staranne zaprojektowanie tego modelu zaowocowało niskimi kosztami użytkowania i wysoką trwałością. Nowe Twingo jest ekonomiczne zarówno pod względem ceny zakupu jak i kosztów eksploatacji.

Wszelkie informacje o Renault Twingo GT można znaleźć w [link=https://www.autowizja.pl/page.php?325]naszym teście.[/link]

źródło: Renault / Mototarget

Leave A Comment