Aktualności

Aston Martin i Mercedes stworzą nową markę?

11 lutego 2008
Bez kategorii, Aston Martin Nowości

Takie sensacyjne doniesienia padają ze strony managementu nowego właściciela Astona – korporacji Investment Dar.


Ta korporacja finansowa nabyła prawa do brytyjskiej marki od Forda w zeszłym roku. Według Adhama Charanoglu, odpowiedzialnego za decyzje w sprawie powołania nowej marki, Aston nawiąże w najbliższym czasie daleko idącą współpracę z Mercedesem. Efektem ma być powołanie nowej marki oferującej wyłącznie bardzo drogie, luksusowe auta.

Większość podzespołów i elektronika pochodzić ma właśnie od Mercedesa, który w dziedzinie budowy luksusowych samochodów może pochwalić sie kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Prowadzone są też rozmowy z właścicielami domów mody Louis Vuitton i Gucci. Miałyby one uczestniczyć w projekcie, a konkretnie sygnować swoim logo niektóre elementy wyposażenia, czy akcesoria.

Jednak na razie prowadzone są tylko wstępne rozmowy i wciąż nie wiadomo czy dojdzie do porozumienia, a co za tym idzie stworzenia konkurenta dla Maybacha, lub Rolls Royce'a.
Za to pewne jest, że nowi właściciele Astona chcą potroić zyski firmy i to aż trzykrotnie. Do roku 2009 Aston Martin ma zarobić 300 mln dolarów, a produkcja aut wzrosnąć z 7000 do 8000 egzemplarzy.

źródło: Automotive News / Mototarget

Leave A Comment