Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

Koncern TATA kupił Jaguara i Land Rovera

26 lutego 2008
Bez kategorii, Nowości TATA

Mamy gorącą wiadomość z ostatniej chwili! Jak donosi dobrze poinformowany portal Automotive News powołując się na kręgi decyzyjne w Fordzie, po wielu miesiącach negocjacji i przypuszczeń amerykański koncern sfinalizował w końcu transakcję sprzedaży dwóch należących do niego marek – Jaguara i Land Rovera.


Nowym właścicielem dwóch brytyjskich motoryzacyjnych ikon stał się indyjski koncern Tata.

Według Automotive News wszystkie szczegóły zostały już omówione przez przedstawicieli Forda i Tata, a oficjalne sfinalizowanie transakcji nastapi 5 lub 6 marca. Indyjski koncern już od kilku tygodni wymieniany był jako najpoważniejszy partner w rozmowach dotyczących sprzedaży obu marek.

Powodem opóźnienia były jednak rozmowy z przedstawicielami brytyjskich związków zawodowych. Zarówno fabryki Jaguara jak i Land Rovera zlokalizowane są bowiem na terytorium Wielkiej Brytanii. Wciąż nie wiadomo jaką cenę musiał zapłacić indyjski potentat w branży motoryzacyjnej, by móc stać się właścicielem dwóch marek Forda należących do tzw. PAG (Premier Automotive Group) skupiającej marki: Volvo, Jaguar, Land Rover, Lincoln i do niedawna Aston Martin.

źródło: Automotive News

Leave A Comment