Nowe oblicze ulubionej półciężarówki USA

14 stycznia 2008
Bez kategorii, Ford Nowości

Jaki jest najlepiej sprzedający się samochód w historii motoryzacji – Volkswagen „Garbus”, Toyota Corolla, a może Ford T?


Niestety żaden z nich. Ten tytuł dzierży ulubiony pick-up Ameryki – Ford F-150. Od momentu pojawienia się w sprzedaży pierwszej serii w 1948 roku, sprzedano ich ponad 33 miliony! Jeremy Clarkson skrupulatnie obliczył kiedyś, że średnio co 6 sekund kolejny egzemplarz Forda F-150 znajduje nabywcę.


W Detroit przedstawiono właśnie nową generację tego bestsellera. Napędzać go będą silniki V8 – 5,4 litra dostosowany do spalania paliwa E85 o niższej liczbie oktanów (85% etanolu i 15% benzyny) i dwie odmiany dobrze znanej jednostki 4,6 litra o dwóch, lub trzech zaworach na cylinder.

Silniki sprzężono z dwoma rodzajami automatycznych przekładni 4, lub 6-biegowych. Nowy Ford F-150 dostępny będzie w trzech konfiguracjach rozmiarów kabiny pasażerskiej, czterech długościach skrzyni ładunkowej i siedmiu rodzajach wersji wykończenia, co daje 35 rozmaitych konfiguracji. Wśród nowości znalazł się specjalny stopień ułatwiający dostęp do skrzyni ładunkowej i system szyn umocowanych do burt umożliwiający optymalne rozmieszczenie ładunku na kipie.źródło: Ford / Mototarget

Leave A Comment