Aktualności

Caparo Police Car Concept – Najszybszy radiowóz świata

5 listopada 2007
Bez kategorii, Caparo Nowości

Już niedługo nikt nie powinien czuć się bezkarnie mknąc po brytyjskiej autostradzie M25. Nawet jeśli prowadzi szybki motocykl, lub jedno z superaut. Niedługo bowiem flota radiowozów londyńskiej Metropolitan Police powiększy się o najszybszy radiowóz świata – bolid Caparo T1.


Brytyjski Caparo T1 należy do najszybszych aut dopuszczonych do poruszania się po drogach publicznych. Podczas wystawy samochodowej MPH’07 w Londynie, pokazano jego koncepcyjną wersję przystosowaną do pracy w Policji jako Rapid Response Vehicle, czyli radiowóz szybkiego reagowania. Biorąc pod uwagę możliwości jakimi dysponuje Caparo, określenie „szybkiego” można spokojnie zamienić na „błyskawicznego”. Pierwsza setka pojawia się już po niecałych trzech sekundach od startu zatrzymanego, osiągnięcie 160 km/h to kwestia zaledwie 5 sekund, natomiast prędkość maksymalna grubo przekracza 300 km/h.


Po zaprezentowaniu przez Caparo auta na MPH’07, londyńska Metropolitan Police wyraziła ogromne zainteresowanie tym drogowym bolidem wykorzystującym technikę prosto z toru F1. Podobno rozmowy są bardzo zaawansowane i wkrótce jedno z takich aut wyposażone w systemy łączności, kamerę na podczerwień i migającego niebieskiego „koguta” trafi do służby na M25 – jednej z obwodnic Londynu.

źródło: Newspress / Moto Target

Leave A Comment