Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Radioodtwarzacze na kartę od Blaupunkta

18 października 2007
Bez kategorii, Car Audio Nowości

Melbourne SD27, Sydney SD27 i Canberra SD27 to pierwsza seria radioodtwarzaczy samochodowych Blaupunkta bez standardowego napędu CD. Produkty posiadają jedynie slot na kartę SD/MMC. Nowa technologia to odpowiedź na zmieniające się trendy na rynku elektroniki użytkowej.

BLAUPUNKT CANBERRA SD27


Nowe radioodtwarzacze serii SD27 marki Blaupunkt to urządzenia Plug&Play, które dzięki udanej stylistyce, wygodnemu slotowi kart pamięci oraz niewygórowanej cenie, stanowią bardzo ciekawą propozycję rynkową. Modele to odpowiedź na zmieniające się trendy związane z elektroniką użytkową -utwory muzyczne odtwarza się już przecież nie tylko z płyt CD, ale przechowuje na twardych dyskach w komputerze, na przenośnych odtwarzaczach MP3 lub na poręcznych kartach pamięci.

Nowa seria radioodtwarzaczy Blaupunkta nie posiada standardowego napędu CD, a jedynie slot kart SD/MMC umieszczony po prawej stronie panelu przedniego. Znacząco poprawia to komfort obsługi oraz bezpieczeństwo kierowcy – nie trzeba już bowiem wozić ze sobą płyt i „żonglować” nimi w razie chęci zmiany repertuaru.

BLAUPUNKT SYDNEY SD27


Poszczególne tytuły utworów można w każdej chwili edytować oraz zapisywać w katalogach na karcie pamięci. Informacje prezentowane są na przejrzystym wyświetlaczu. Funkcja „Last Position Memory” zapewnia wznowienie odtwarzania w miejscu, w którym zostało ono ostatnio przerwane – dzieje się tak również wtedy, gdy urządzenie zostało wyłączone. Przez wejście AUX/In, które znajduje się tuż pod slotem kart pamięci, do nowych radioodtwarzaczy można podłączyć dowolny, przenośny odtwarzacz audio. Można do nich również podłączyć wzmacniacze, czy dostępne w ofercie Blaupunkta interfejsy Bluetooth/USB/iPod. Bluetooth w połączeniu z odpowiednio wyposażonym modelem telefonu komórkowego umożliwia inicjowanie i odbieranie rozmów w trybie głośnomówiącym. Ponieważ coraz więcej modeli telefonów jest wyposażonych w odtwarzacz MP3, dzięki funkcji Bluetooth (Audio Streaming) do radioodtwarzacza można przesyłać też dane audio.

Urządzenia umożliwiają odtwarzanie plików MP3/WMA, odbierają fale UKF, długie i średnie, są wyposażone w końcówki mocy 4 x 45 W. Radioodtwarzacze różnią się dostępnymi kolorami wyświetlacza: Melbourne SD27 ma podświetlenie białe, Sydney SD27 – bursztynowe, a Canberra SD27 – zielone. Przyciski wszystkich modeli są podświetlane na czerwono.

Jak wszystkie produkty Blaupunkta, nowe radioodtwarzacze bazują na najprostszej, intuicyjnej koncepcji obsługi, mają też nowoczesny, modny wygląd. Zdejmowany panel przedni stanowi skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe. Melbourne SD27, Sydney SD27 i Canberra SD27 są dostępne w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car audio.

Sugerowana cena detaliczna brutto (stan: marzec 2007) – 449 PLN.

źródło: Blaupunkt

Leave A Comment