Carlsson CK65 Eau Rouge

23 września 2007
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Specjalistyczna firma zajmująca się tuningiem aut Carlsson połączyła siły ze znanym producentem wyrobów skórzanych firmą Etienne Aigner, co zaowocowało powstaniem ekskluzywnego modelu Carlsson CK65 „Eau Rouge”.


Samochód napędzany jest zmodyfikowanym silnikiem V12, który pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w 3.9 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 320 km/h. Swoimi porywającymi osiągami auto nawiązuje do sportu motorowego, z którym łączy go również nazwa – „Eau Rouge”. To jeden z najbardziej znanych zakrętów toru w Spa Francorchamps.


We wnętrzu dominują skórzane elementy wykończeniowe Etienne Aigner. Uzupełnieniem całości są wstawki z alkantary i drewna, dzięki którym kabana pasażerska nabiera wyjątkowo wytwornego klimatu. Kierowca i pasażer zajmą miejsce w sportowych fotelach o doskonałym trzymaniu bocznym.


Carlsson CK65 porusza się na ultra-lekkich felgach aluminiowych, zapewniających doskonały kontakt ogromnych opon z nawierzchnią; z przodu znajduje się bowiem ogumienie Dunlop SP Sport Maxx w rozmiarze 265/30 ZR 21, a z tyłu „walce” w rozmiarze 295/35 ZR 21.

Dostępnych będzie jedynie 10 sztuk ekskluzywnej wersji „Eau Rouge”, której cena w Niemczech bedzie oscylowała w granicach 365 000 Euro.źródło: Moto Target

Leave A Comment