Aktualności

Peugeot 308 – Pierwsze zdjęcia

25 czerwca 2007
Bez kategorii, Nowości Peugeot

W internecie pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia Peugeota 308, którego premiera odbędzie się w czerwcu.


Prezentację długo wyczekiwanego modelu zaplanowano na 27 czerwca. Peugeot 308 wejdzie do sprzedaży pod koniec września, początkowo oferowany jako hatchback trzy- i pięciodrzwiowy. Producent już wcześniej zapowiadał ofensywę jakościową i konsekwentnie realizuje swój program. Wiele rozwiązań zostanie zaczerpniętych z modelu 407. Zostaną też wprowadzone istotne zmiany konstrukcyjne, jednak oferta jednostek napędowych będzie prawdopodobnie zbliżona do aktualnej gamy 307.

Model Peugeot 308 zostanie także wyposażony w mieszany układ napędowy, który obok jednostki elektrycznej obejmować będzie również silnik Diesla – dowiedział się z dobrze poinformowanych źródeł magazyn „Automotive News Europe”. Będzie to pierwszy tego typu pojazd opracowany przez koncern PSA Peugeot Citroen. Premiera spodziewana jest pod koniec bieżącego roku.


Auto emitowałoby 90 gramów dwutlenku węgla na kilometr, czyli o około 20% mniej niż samochód wyposażony wyłącznie w silnik wysokoprężny. W planach producenta jest też wprowadzenie przełomowego dla francuskiej marki vana średniej wielkości, który będzie bazować właśnie na modelu 308 i spodziewany jest w roku 2009.

źródło: Peugeot

Leave A Comment