Szybkie i drogie BMW M3

26 kwietnia 2007
Bez kategorii, BMW Nowości

Koncern BMW ogłosił oficjalne ceny najmocniejszego w historii modelu M3.

Najnowsze BMW M3 jest wyposażone w nowo skonstruowany silnik ośmiocylindrowy, który już samą koncepcją wysokoobrotową zdradza, że nosi w sobie geny aktualnego silnika Formuły 1 stworzonego przez zespół BMW Sauber F1.


Silnik V8 działający na zasadzie typowej dla silników M wytwarza z pojemności 3999 cm3 moc maksymalną 309 kW/420 KM. Maksymalny moment obrotowy 400 Nm zapiera dech w piersiach tak samo, jak maksymalna prędkość obrotowa 8400 obr/min. Niepowtarzalna jest jednak przede wszystkim generowana na tej podstawie siła napędu, która daje się odczuć podczas przenoszenia mocy silnika na tylne koła poprzez adaptacyjną blokadę mechanizmu różnicowego.


Przyspieszenie nowego BMW M3 charakteryzuje się nie tylko wyjątkowo spontaniczną reakcją, ale też gwałtownym rozwojem mocy. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje mu tylko 4,8 s, ale to fascynujące przyspieszenie postępuje nadal – aż do 250 km/h, gdy elektronika silnika sztucznie ogranicza prędkość.


Doskonałe osiągi mają niestety swoją cenę. Na rynku brytyjskim, BMW M3 będzie kosztowało 50 625 funtów. Samochód wejdzie do sprzedaży we wrześniu tego roku.
źródło: Newspress / Moto Target

Leave A Comment