Aktualności

Skoda Octavia nr 500 000 wyjeżdża z fabryki

26 kwietnia 2007
Bez kategorii, Nowości Skoda

20 kwietnia 2007 r., w fabryce Škoda Auto w Mladá Boleslav wyprodukowano 500 000-ną Škodę Octavia – auto z najlepiej sprzedającej się obecnie linii modelowej marki Škoda. Półmilionowy egzemplarz samochodu to srebrna Octavia RS z mocnym benzynowym silnikiem 2.0 TFSI (147 kW).


Komentując to wydarzenie, Horst Mühl, Członek Zarządu Škoda Auto odpowiedzialny za produkcję i logistykę, powiedział: „Chciałbym zaznaczyć, że poza fabryką w Mladá Boleslav, z której wyjechało 389 679 Octavii, do sukcesu jakim jest wyprodukowanie 500 000 sztuk tego modelu przyczyniły się również zakłady we Vrchlabí oraz indyjskim Aurangabadzie (odpowiednio 105 080 i 5 223 wyprodukowanych aut). Potrzebowaliśmy 26-ciu miesięcy do wytworzenia tej liczby samochodów – pierwszym z nich była Škoda Octavia wyprodukowana 3 lutego 2004 r. we Vrchlabí.”

Nowa generacja Škody Octavia miała swoją premierę wiosną 2004 r. Octavia Combi oraz Octavia Combi 4×4 znalazły się w sprzedaży jesienią tego samego roku. W 2005 r. linia modelowa Octavii została poszerzona o Škodę Octavia RS oraz Škodę Octavia RS Combi, dwa „rodzinne sportowe samochody”. W tym roku w ofercie Škody zadebiutowała Škoda Octavia Scout, auto dla ludzi lubiących aktywnie spędzać czas. Popularność Octavii przełożyła się na wyniki koncernu, a zastosowana w aucie technologia i rozwiązanie zyskały uznanie branżowych ekspertów. Nowa generacja Škody Octavia została samochodem roku w Republice Czeskiej, a także w Finlandii, w Wielkiej Brytanii, na Litwie, w Bułgarii, w Bośni i Hercegowinie, na Ukrainie oraz w Serbii i Czarnogórze.

Auto wyróżniono również „Złotą Kierownicą” i nagrodą „Auto Trophy”. Škoda Octavia wygrała również konkurs na „Najpiękniejszy Samochód” we Włoszech oraz rywalizację o tytuł „Najpiękniejszy Samochód Roku 2005” w Czechach. W Polsce Škoda Octavia jest drugim – zaraz po Škodzie Fabia najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym w roku 2006 wg klasyfikacji SAMAR. To głównie dzięki tym dwóm modelom Škoda została marką nr 1 w Polsce w latach 2005 i 2006.

źródło: Skoda

Leave A Comment