Peugeot 207 RC

26 kwietnia 2007
Bez kategorii, Nowości Peugeot

Peugeot wprowadza na rynek kontynuatora legendy małych samochodów sportowych – 205 GTi oraz 206 RC.


Firma Peugeot, dumna ze swojego dziedzictwa historycznego i sportowego w segmencie małych samochodów o dużej mocy, głównie serii „20”, miała obowiązek wobec samej siebie zaoferować wersję RC modelu 207. Auto zostanie wprowadzone na rynek wczesną wiosną i będzie kontynuatorem legendy małych samochodów sportowych – 205 GTi z lat 80-tych oraz ostatnio sprzedawanego 206 RC, które cieszyły entuzjastów motoryzacji i powodowały zadumę wśród kierowców wersji o mniej burzliwym temperamencie.


Ten nowy samochód sportowy jest naturalnym współczesnym wcieleniem kompaktowego pojazdu o silnym temperamencie. Wyrafinowana technologia w nim zastosowana – owoc doświadczenia firmy Peugeot – tworzy samochód zarówno uniwersalny jak i wyjątkowo przyjazny dla użytkownika. Łączy w sobie cechy atrakcyjne zarówno dla amatorów prędkości jak i dla miłośników najwyższej klasy modeli sportowych, dając im możliwość pełnego delektowania się swoimi zaletami.


Alchemia 207 RC to synteza:
– wyrazistości i rasowego stylu, sportowego trzydrzwiowego nadwozia 207, podkreślonych wyróżniającymi atrybutami i odrobiną ostentacji, które tworzą sportowy charakter modelu 207 rozpoznawalny przez entuzjastów

– zdeterminowanej i asertywnej osobowości 207 z „sercem sportowca”, owocem współpracy z BMW – silnikiem turboładowanym z bezpośrednim wtryskiem paliwa, rozwijającym moc 128 kW (około 175 KM), z momentem obrotowym 240 Nm przy 1600 o/m. Gotowy na wszelkie próby, oferuje wysoki poziom osiągów, co ilustrują poniższe liczby:
– Prędkość maksymalna: 220 km/h
– 1000 m ze startu zatrzymanego: 27,8 sek
– Przyspieszenie od 0 do 100 km/h: 7,1 sek
– Przyspieszenie od 80 do 120 km/h (na piątym biegu): 7 s.


Wyraziste brzmienie układu wydechowego jest również wyrazem jego sportowego temperamentu.

– znakomitych własności jezdnych gamy wzbogaconych wyposażeniem hi-tech
Odpowiednio dobrane i opracowane dla maksymalnej efektywności zawieszenie, dzięki wiedzy firmy Peugeot, zapewnia wspaniałą charakterystykę prowadzenia, połączoną z poziomem aktywnego bezpieczeństwa, dotąd nieosiągalnym w tej kategorii, w szczególności dzięki ESP, wyposażonemu w funkcję SSP, pozwalającą każdemu kierowcy na pełne wykorzystywanie swojego indywidualnego stylu prowadzenia.

– ergonomii i przestronności kabiny pasażerskiej modelu 207, wyposażonej i wystylizowanej specjalnie dla czterech pasjonatów o „duszach sportowców”


Sportowy charakter 207 RC ma na celu dostarczanie użytkownikowi gorących doznań na codzień. Kierowca, zasiadając w kubełkowym fotelu, naprzeciw wyprofilowanej kierownicy i zestawu sportowych wskaźników, po zapięciu pasów bezpieczeństwa może legalnie marzyć o prawdziwych przeżyciach wyścigowych (oczywiście tylko na torze).

– komfortowego wyposażenia zapewniającego rozrywkę w samochodzie, niezależnie od odległości, otoczenia i okoliczności

Automatyczna klimatyzacja, gama radioodtwarzaczy – również z telematyką, systemy pomocy w prowadzeniu, takie jak ogranicznik prędkości.


źródło: Peugeot / Moto Target

Leave A Comment