Sukces Hondy Type-R – ponad 500 zamówień

9 lutego 2007
Bez kategorii, Honda Nowości

Styczeń był prawdziwie gorącym miesiącem dla brytyjskich dilerów Hondy. Zaraz po oficjalnym ogłoszeniu cen na nową generację Civica Type-R, salony i linie telefoniczne Hondy przeżywały istne oblężenie!


W efekcie w ciągu zaledwie kilku tygodni zebrano 500 zamówień na nowego „hot hatcha” Hondy, co stanowi 10% zakładanej rocznej sprzedaży! Pierwsze egzemplarze Civica Type-R trafią do klientów żądnych sportowych wrażeń 1 marca, kiedy Honda rozpocznie oficjalną sprzedaż tego modelu w Anglii. Civic Type-R kosztuje na brytyjskim rynku 17 600 funtów w podstawowej, choć bardzo bogato wyposażonej wersji. Dopłacając tysiąc funtów nabyć można pakiet sportowy GT, na który zdecydowało się większość zamawiających.


Pierwszy egzemplarz z kierownicą po prawej stronie trafi do fabrycznego kierowcy teamu Honda F1 – Jansena Buttona, który miał już okazję wypróbować Type-R. Jak widać na zdjęciu, które Państwu prezentujemy, brytyjskiemu kierowcy podczas jazdy towarzyszył szeroki uśmiech. Czyż może być lepsza zachęta dla zainteresowanych tym autem?


źródło: Honda UK / Moto Target

Leave A Comment