Aktualności

Toyota Endo – na podbój zatłoczonych miast

9 lutego 2007
Bez kategorii, Nowości Toyota

Czy Yaris jest dla Ciebie za duży? Narzekasz na nadmiar miejsca w Aygo? Jeśli tak, to specjalnie dla Ciebie Toyota wprowadzi na rynek jeszcze mniejszy model!

Najmniejszy samochodzik miejski wejdzie na rynek pod koniec dekady, informują władze koncernu Toyota. Auto będzie stylistycznie nawiązywało do koncepcyjnego Endo zaprezentowanego podczas Frankfurt Motor Show w 2005 roku.


Nowy model ma szansę zagrozić tanim autom oferowanym w Europie, takim jak Dacia Logan. Niewielkie wymiary nadwozia – trzy metry długości, 1.7m szerokości – ułatwią parkowanie nawet w najbardziej zatłoczonej uliczce w mieście. Mimo mikrych rozmiarów zewnętrznych, we wnętrzu Toyoty zmieszczą się cztery osoby. Przesuwane tylne fotele pozwolą na łatwy transport ładunków lub na komfortowe warunki podróżowania pasażerów siedzących z tyłu. Pod maską znajdzie się 3-cylindrowy silnik o pojemności 1.0-litra i mocy 67KM, który w tak małym autku powinien czynić cuda.


Nowy model miejskiej Toyoty wejdzie do sprzedaży w Europie najprawdopodobniej w 2010 roku, a jego ceny będą rozpoczynały się od 5000 funtów.


źródło: Newspress / Toyota

Leave A Comment