Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Toyota Prius

22 stycznia 2007
Bez kategorii, Nowości Toyota

Aktualna generacja Toyoty Prius została wprowadzona w 2004 roku i już wtedy wzbudziła wokół siebie pokaźne zainteresowanie. Poza futurystycznym wyglądem samochód oferował niebanalne osiągi dostarczane dzięki nowoczesnej technologii. Za 2 lata na rynku pojawi się nowa generacja tego modelu.


Już w 2008 roku zadebiutuje nowa wersja hybrydowej Toyoty. Nowa odsłona zostanie bardzo dokładnie dopracowana przez japońskich inżynierów zarówno w kwestii mocy i osiągów, lecz także pod względem ekonomii jazdy. Pojemność nowej jednostki napędowej zostanie tym razem zwiększona z 1,5 litra do 1,8 litra (cztery cylindry). System Hybrid Synergy Drive wzbogacony będzie bardziej pojemną baterią, która z kolei będzie w stanie zredukować spalanie samochodu aż do poziomu 3,5 l/100km. W wyglądzie nadwozia dużo się nie zmieni. Samochód nadal będzie posiadać specyficzną bryłę, aczkolwiek zostanie ona nieco poszerzona.


Na rynku japońskim nowy Prius będzie sprzedawany w dwóch opcjach napędowych. Dostępna będzie wersja z przednim napędem oraz napędem na wszystkie koła. Na dachu auta umieszczono specjalne panele słoneczne, które umożliwiają doładowywanie baterii za pomocą promieni słonecznych. Dodatkowo system pozwoli na pobieranie energii z gniazdka domowego.

źródło – mojeauto.pl, worldcarfans

Leave A Comment