Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Pierwsze zdjęcia z wypadku Hammonda

22 stycznia 2007
Bez kategorii, Motorsport Nowości

W premierowym odcinku programu Top Gear, jaki zostanie nadany już 28 stycznia w stacji BBC2, pokazany zostanie film z wypadku Richarda Hammonda podczas próby bicia rekordu prędkości. Tymczasem opublikowane zostały pierwsze zdjęcia z tego wydarzenia.


PowiększWypadek miał miejsce 20 września na terenie lotniska w Elvington w trakcie próby bicia lądowego rekordu prędkości Wielkiej Brytanii. Hammond, za sterami pojazdu Vampire z napędem rakietowym Rolls-Royce Orpheus, kilkukrotnie podchodził do tej próby. Choć za jednym z podejść udało mu się przekroczyć prędkość 480 km/h, to jednak nie był pewien, czy rekord ten zostanie zaliczony i postanowił spróbować raz jeszcze.

Podczas feralnej próby nie wytrzymała prawa przednia opona, co podobno bardzo wyraźnie widać na filmie, co też spowodowało utratę panowania nad bolidem. Pojazd wypadł z pasa lotniska na trawę, gdzie zaczął koziołkować.


Po wypadku stan Hammonda, który trafił do szpitala neurologicznego w Leeds, oceniano jako krytyczny, dlatego zaskakujący może wydawać się jego szybki powrót do zdrowia. Już w grudniu najmłodszy z trójki prowadzących magazyn Top Gear udzielał pierwszych wywiadów, podczas których zapowiedział szybki powrót do programu.

źródło – mojeauto.pl, Top Gear

1 Comments

Leave A Comment