Subaru Outback

20 stycznia 2007
Bez kategorii, Nowości Subaru

Subaru Outback jest uterenowioną odmianą Legacy, która powstała na bazie bardzo popularnego kombi. Pojazd ten łączy cechy wygodnej, seryjnej limuzyny z autem typowo rekreacyjnym, dobrze spisującym się w lekkim terenie. W celu zapewnienia mu przydatności na bezdrożach zwiększono jego prześwit do 190 mm i wyposażono w przekładnię redukcyjną.


Do napędu tego samochodu stosuje się wyłącznie 2,5-litrowy, 16-zaworowy motor typu boxer. Uzyskuje on moc 156 KM przy 5600 obr/min oraz moment 223 Nm przy 3600. Wyposażona w niego limuzyna rozpędza się do 200 km/h a w 10,5 sekundy uzyskuje prędkość 100 kilometrów. Zużywa ono 11,4 litrów benzyny w mieście i 8,4 poza nim. Napęd na obie osie przenoszony jest za pośrednictwem manualnej bądź automatycznej skrzyni biegów.


Karoseria Subaru Outback nie różni się w zasadzie od bazowego kombi. Przednią część karoserii zdominowały duże reflektory, górujące nad niezbyt pokaźnym wlotem powietrza. Łagodnie zarysowana pokrywa silnika nie jest zbyt mocno pochylona, w przeciwieństwie do szyby przedniej, która w swej górnej części łączy się płynnie z dachem auta. Dach ten ma kształt lekkiego łuku, zakończonego łagodnym spadem w wersji sedan i ostrym w kombi. Tył limuzyny z racji krótkiej pokrywy bagażnika przypomina trochę auto typu hatchback. Legacy posiada lakierowane w kolorze nadwozia, duże lusterka, szerokie zderzaki i owalne klamki. Boki auta chronione są przed zarysowaniem przez wąskie, estetyczne listwy.


Subaru OutbackKabina pasażerska bez kłopotu mieści pięć dorosłych osób, którym zapewnia odpowiednio wysoki komfort podróżowania. Bardzo pozytywne wrażenie wywiera deska rozdzielcza wraz z dużymi wskaźnikami, funkcjonalnie umieszczonymi przełącznikami i poręczną, czteroramienną kierownicą. Samochód wyposażono także w wygodne fotele o odpowiednio dobranej twardości i kształcie. Materiały wykończeniowe Legacy są przyjemne w dotyku, niesposób doszukać się uchybień w solidności montażu poszczególnych elementów. Niezwykle funkcjonalny jest bagażnik auta, który mieści 530 litrów przy komplecie pasażerów a 1646 po złożeniu kanapy. Załadunek ułatwia niska krawędź i duży wykrój pokrywy.


Zawieszenie Legacy składa się z tylnego wahacza poprzecznego oraz czterech kolumn McPersona. Wszystkie koła wyposażono w tarcze hamulcowe, przy czym przednie są wentylowane.

Leave A Comment