Aktualności

Fiat Aegea spotkany w Polsce

28 lipca 2015
Fiat Aegea

Mimo iż Fiat Aegea nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży na świecie, nam udało spotkać się dwa egzemplarze będące wołami testowymi na polskich drogach. Oczywiście, aby dostrzec w nich najnowszego sedana od Fiata trzeba wykazać się nie lada spostrzegawczością, bowiem samochody są tak przygotowane, aby nie dać po sobie poznać co się kryje w środku.

Sam Fiat Aegea został zaprezentowany na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Istambule i został bardzo ciepło przyjęty przez widzów. Miejsce prezentacji nie było przypadkowe, bowiem nowe dzieło ma być produkowane w Turcji w fabryce Fiata Tofas w Bursie. Aegea jest następcą modelu Linea, co zresztą widać w projekcie nadwozia. Klasyczna i zarazem nowoczesna linia może się podobać szerokiej publiczności. Samochód będzie mógł pomieścić 5 osób, a jego bagażnik 510 litrów. Wymiary samochodu to 4,5 m długości, 1,78 szerokości oraz 1,48 wysokości. Rozstaw osi wynosi 2649 mm. Pod maską na początku znajdziemy 4 silniki, dwa wysokoprężne i dwie benzyny o mocach od 90 do 120 KM.

Do Polskich salonów samochód ma trafić w pierwszym kwartale przyszłego 2016 roku.

Bartłomiej Urban

 • Pawel

  Czemu nie zrobioiscie zdjec srodka przez szybe?

  • barturban

   na prośbę testerów, czyli osób kierujących pojazdami.

   W zasadzie to kabina była cała zasłonięta różnymi osłonami jeszcze mocniej niż karoseria. Wszędzie były kable i poprzyczepiane czujniki, komputery wyświetlacze i tak dalej.