Aktualności
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Poleasingowe modele samochodów w 2023 roku

25 lipca 2023
Bez kategorii, Leasing Nowości

Samochody poleasingowe to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy nie stać nas na nowy samochód, albo planujemy powiększyć flotę firmową. Auto poleasingowe zakupimy od banku lub innego leasingodawcy, a nawet od osób prywatnych.

Czym są samochody poleasingowe?

Samochody poleasingowe to pojazdy, które zostały wzięte w leasing i po zakończonej umowie nie zostały wykupione przez leasingobiorcę. Wracają one wtedy do banku/leasingodawcy, który ponownie wystawia je na sprzedaż.

Dlaczego warto zainwestować w auta poleasingowe?

Zakup nowego auta wiąże się z dużym wydatkiem, ponadto z pewnością może odrzucać od takiego rozwiązania fakt, że wartość nowego samochodu z roku na rok znacząco spada. Kupując auto poleasingowe z nowszych roczników, oszczędzasz pieniądze, ale nie tracisz na jakości.

Kupując samochody poleasingowe, masz pewność, że były maksymalnie użytkowane przez 3-5 lat, co pozytywnie przekłada się na ich przebieg. Często samochody poleasingowe mają niewielki przebieg, gdyż były krótko użytkowane. Wynika to z faktu, że poprzedni leasingobiorca nie wywiązał się z warunków umowy i nie spłacał rat w określonym czasie. Skutkiem tego, leasingodawca odebrał swoją własność i ponownie wystawił na aukcję. Dzięki temu możesz dostać praktycznie nowy pojazd w znacznie korzystniejszej cenie.

Wybierając samochód poleasingowy, mamy pełny wgląd do historii jego serwisowania, gdyż taki pojazd wzięty w leasing musi być regularnie sprawdzany. Wobec tego stan techniczny samochodu nie budzi żadnych zastrzeżeń. Dużą zaletą jest także wiek auta, jak i jego relatywnie niewielki przebieg. Natomiast w przypadku zakupu samochodu z komisu bardzo często nie jest znana wcześniejsza historia pojazdu, bo w przyszłości może spowodować problemy. Pamiętaj, aby przed zakupem sprawdzić stan silnika, zawieszenia, hamulców i elementów konstrukcyjnych nadwozia.

Co więcej, zanim bank lub inna placówka udzielająca finansowania przez leasing, ponownie wystawi pojazd na sprzedaż, najpierw przeprowadza skrupulatne czyszczenie samochodu obejmujące pranie tapicerek, wymianę niektórych elementów, a nawet poprawki lakiernicze.

Warto wiedzieć, że samochody poleasingowe można kupić na raty lub wziąć w leasing. Leasing takiego pojazdu jeszcze bardziej pozwala obniżyć koszty. Auto powinno posiadać certyfikat potwierdzający przeprowadzenie skrupulatnej 75-stopniowej inspekcji stanu technicznego. Jest to opcja skierowana zarówno do małych przedsiębiorców, dużych firm, jak i klientów prywatnych.

Ponadto, za tym rozwiązaniem przemawiają jeszcze takie czynniki, jak ogromny wybór modeli, ich estetyka oraz bogate wyposażenie.

Przeglądając oferty samochodów dostępnych na aukcjach, w każdej chwili możesz sprawdzić numer rejestracyjny pojazdu, nr VIN, pojemność silnika i jego moc, datę ostatniego badania technicznego, rodzaj skrzyni biegów czy typ pojazdu.

 

 

Ceny samochodów używanych

Koszty aut poleasingowych różnią się ze względu na to, jak duży jest przebieg czy rocznik pojazdu. Równie ważny jest model i marka. Pojazdy marek premium są droższe niż standardowe samochody.

W 2023 wzrosła dostępność samochodów, których umowa leasingowa wygasła, ale również wzrosła ich cena. Na aukcjach znajdziesz samochody za 25 000-30 000 zł – są to auta w wieku do 5 lat, które nie są bogato wyposażone i najczęściej posiadają niewielki silnik. Cena samochodów z mocniejszym silnikiem, ale nadal w tym przedziale wiekowy wynosi minimum 35 tysięcy.

Według ekspertów jest możliwe, że cena samochodów używanych w 2023 będzie niższa w porównaniu do zeszłego roku.

Samochody, których leasing wygasł, są od ok. 5% do nawet 30% tańsze od podobnych egzemplarzy, które są dostępne w komisach lub w ogłoszeniach prywatnych.

W 2023 roku, w Polsce ma pojawić się co najmniej kilkanaście premierowych modeli samochodów typu „elektryk”. W związku z tym jest szansa, że pojawią się ciekawe oferty lub dotacje rządowe na zakup takiego pojazdu.

Polecane poleasingowe samochody (2023 rocznik)

W ostatnim czasie na rynku motoryzacyjnym pojawiły się dwa nurty dotyczące sprzedaży samochodów:

  • wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi i hybrydami,
  • wzrost popularności aut klasy premium (wpływa na to wzrost cen wszystkich samochodów oraz wstrzymana produkcja najmniej dochodowych modeli ze „średniej półki”).

Wśród dostępnych poleasingowych aut „od ręki” możemy polecić:

  • poleasingowe Audi A3, A4, A6 i Q5,
  • VW Passat,
  • BMW X3, Seria 1,
  • Opel Corsa,
  • Nissan Qashqai,
  • czy Toyota Aygo X.

Samochody poleasingowe – podsumowanie

Auto poleasingowe jest bezpiecznym i jakościowym wyborem. Decydując się na tę opcję, zyskujemy bogatą ofertę marek i modeli samochodów, przejrzystą historię pojazdu oraz oszczędność pieniędzy.

Leave A Comment