Odzież motocyklowa – ubierzesz się lepiej na motocykl, stosując te 3 porady!

23 lutego 2023
Bez kategorii, Nowości

Bez względu na to, czy jesteś zapalonym pasjonatem z ogromnym doświadczeniem, czy świeżo upieczonym motocyklistą, z pewnością zwracasz uwagę na odzież motocyklową. I słusznie! Bez niej jazda na motocyklu jest nieefektywna i bardzo często niebezpieczna. W jaki sposób powinieneś się ubierać na motocykl, by czuć się komfortowo, mieć zapewnione bezpieczeństwo i czerpać przyjemność z jazdy motocyklem? Oto trzy porady, z których powinieneś skorzystać, kompletując swoją odzież motocyklową.

1. Odzież motocyklowa dopasowana do sezonu

Niełatwo jest dopasować odzież motocyklową do pogody, to prawda. Pamiętaj jednak, że przy dobieraniu odzieży powinieneś decydować się na wybór wysokiej jakości wyrobów. Warta uwagi jest taka odzież motocyklowa, która latem zapewni odpowiednią wentylację. Trudno jest poruszać się w pełnym rynsztunku, gdy z nieba leje się słoneczny żart. Jeszcze trudniej, gdy twój kombinezon lub spodnie czy kurtka nie pozwolą twojemu ciału na odpowiednią cyrkulację powietrza.

Oczywiście nie będzie to cyrkulacja i przewiewność stuprocentowa, bo prócz komfortu ważne jest też bezpieczeństwo. Jednakże zaawansowana odzież wysokiej jakości na motocykl spełni te warunki. Sytuacja wygląda podobnie zimą. Tym jednak razem chodzi o zachowanie komfortu cieplnego. Postaraj się znajdować taką odzież jak na przykład rękawice, która sprawi, że nie zmarzniesz nawet wtedy, gdy na zewnątrz zacina przenikliwy wiatr.

Nie zapominaj o wygodzie. Oznacza ona w większości przypadków dobre dopasowanie odzieży, tak butów, jak rękawic, kurtki czy spodni. W innym wypadku twoje ruchy będą zbyt skrępowane lub zbyt swobodne. W ostatnim przypadku może się to skończyć niebezpieczną kontuzją przy ewentualnym wypadku.

2. Odzież motocyklowa wysokiej jakości

Jakość odzieży motocyklowej jest niezwykle istotna z bardzo wielu różnych względów. Lepiej jest podróżować i uprawiać turystykę motocyklową, wiedząc, że stój nie zawiedzie w żadnym wypadku. Jakość wynika ze sposobu szycia odzieży motocyklowej. Ta uszyta przez uznanego producenta nie będzie miała niedociągnięć i wad, które dadzą o sobie znać na trasie.

Widzisz, że szwy pozostawiają sporo do życzenia? Czujesz, że protektory w kurtce są zbyt mobilne i mogą przesunąć podczas upadku? Zauważyłeś, że jakość materiałów nie jest zbyt wysoka? Rękawice zimowe, które są zbyt cienkie na mróz, przed którym mają chronić? Nie wybieraj takiej odzieży! Gdy myślisz, że zaoszczędzisz na tańszym odpowiedniku, który nie zapewni ci podstawowych parametrów, pomyśl ponownie. Czy nie lepiej wybrać lepszy, chociaż droższy model, ale który będzie sprawdzał się w wielu sytuacjach?

Pamiętaj też, że jakość to nie tylko logo i marka na danym elemencie twojego motocyklowego ubrania. To przede wszystkim jakość materiałów, pieczołowitość wykonania, wysoki poziom ochrony zapewniany przez kurtkę czy spodnie, a także estetyczny wygląd. Gdy to wszystko odnajdziesz w danym elemencie odzieży, kup go, a z pewnością będziesz zadowolony z wyboru.

3. Odzież motocyklowa i jej estetyka

Wydawać by się mogło, że estetyka schodzi na dalszy plan przy wyborze odzieży motocyklowej. Faktem jest jednak to, że znajdziesz na rynku doskonałe produkty, które nie tylko mają wysoką jakość, ale z pewnością zachwycą cię także pod względem estetycznym. Dobra kurtka od uznanego producenta na pewno wygląda lepiej niż tani odpowiednik.

Poza tym wiele elementów odzieży ma także elementy odblaskowe, które czynią je widocznymi na trasie, a co za tym idzie – zwiększają twoje bezpieczeństwo. Zadbaj o jakość swojej odzieży motocyklowej, postaw na ich dopasowanie do sezonu, w którym będziesz się poruszał, wybierz model odpowiadający twojemu gustowi i ruszaj w trasę!

Leave A Comment