3 powody, dla których warto kupić używanego Mercedesa od dealera

24 stycznia 2020
Bez kategorii, Nowości

Marzysz o Mercedesie, ale Twój budżet nie pozwala na kupno nowego auta prosto z salonu? Obawiasz się zakupu używanego samochodu od handlarza lub osoby prywatnej? Niemiecki producent wraz z Duda-Cars – autoryzowanym dealerem marki w Polsce, oferują luksusowo wyposażone, używane samochody! W ramach programu Mercedes-Benz Certified możesz kupić kilkuletnie auto w doskonałym stanie technicznym z potwierdzonym przebiegiem i zweryfikowaną historią serwisową.

Program Certyfikowanych Samochodów używanych Mercedes-Benz

Zakup samochodu na rynku wtórnym często obarczony jest sporym ryzykiem. W większości przypadków jego źródła tkwią w wątpliwej historii pojazdu lub braku możliwości jej weryfikacji. Tylko niektóre egzemplarze od początku do końca naprawiane są wyłącznie w autoryzowanych stacjach obsługi, co potwierdzają wpisy w książce serwisowej. Wiele modeli w ogóle nie posiada tego rodzaju ewidencji. Dlatego, jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia, możesz nie dostrzec wielu wad kilku lub kilkunastoletniego, używanego samochodu. 

W przypadku klasy premium, ryzyko „utopienia” pieniędzy w awaryjnym pojeździe wzrasta wprost proporcjonalnie do jego ceny. Kupując auto, eksploatowane przez innego właściciela, za kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych, chcesz mieć absolutną pewność, że pojazd jest sprawny i nie ma żadnych ukrytych usterek. Naprzeciw Twoim oczekiwaniom wychodzi Mercedes wraz z siecią salonów partnerskich zrzeszonych w programie Certyfikowanych Samochodów Używanych. Jeśli chcesz kupić pojazd klasy premium na rynku wtórnym, przedstawiamy 3 najważniejsze powody, dla których ta oferta jest właśnie dla Ciebie.

Zweryfikowany przebieg i historia samochodu

Nielegalny i szkodliwy dla rynku motoryzacyjnego proceder „przekręcania” liczników nie oszczędza zarówno wiekowych, mocno wysłużonych pojazdów, jak i stosunkowo nowych modeli z najwyższej półki. Kupując używanego Mercedesa, zyskujesz pewność potwierdzonego kilometrażu auta. Aby egzemplarz trafił do sprzedaży w ramach programu, jego przebieg nie może przekroczyć 150 000 km. Pojazd nie może być też starszy niż 6 lat, licząc od daty pierwszej rejestracji.

Rygorystyczne testy każdego pojazdu

Każdy z samochodów przed wprowadzaniem do obiegu zostaje sprawdzony ze szczególną dokładnością przez licencjonowanych diagnostów. Rygorystyczne przeglądy dają pewność zakupu auta w nienagannym stanie technicznym, gotowego do natychmiastowej eksploatacji. W ramach programu możesz nabyć samochód w standardzie zbliżonym do tego, który obowiązuje przy kupnie nowego pojazdu, jednak za znacznie niższą cenę.

24-miesięczna gwarancja z możliwością przedłużenia

Wszystkie certyfikowane Mercedesy, oprócz doskonałego stanu technicznego, wyróżniają się również atrakcyjną gwarancją serwisową. W przypadku każdego modelu jej długość wynosi minimum 24 miesiące, jednak dla większości egzemplarzy istnieje możliwość jej przedłużenia. Przegląd okresowy ma ważność minimum 3 miesiące lub 3 000 km. Oprócz tego, jako beneficjent programu Certyfikowanych Samochodów Używanych Mercedes-Benz, możesz liczyć również na całodobową pomoc drogową w nagłych przypadkach, praktycznie na terenie całej Europy. Zyskujesz też prawo do pojazdu zastępczego, a także preferencyjne warunki umowy serwisowej. Co ważne, przy odsprzedaży auta, gwarancja serwisowa przechodzi na nowego właściciela.

Jak widzisz, zakup używanego samochodu klasy premium nie zawsze musi być obarczony ryzykiem. Korzystając z programu Mercedes-Benz Certified, masz możliwość całkowicie bezstresowego kupna auta z potwierdzoną historią i gwarancją serwisową. Co więcej, samochód nie wymaga żadnego wkładu finansowego – jest gotowy do natychmiastowej eksploatacji. Znajdź swojego wymarzonego używanego Mercedesa w salonach Duda-Cars. Nie wiesz, jak wybrać idealne auto dla siebie? Poproś o pomoc naszego doradcę, który pomoże dobrać odpowiedni model, wyposażenie i opowie Ci o dostępnych formach finansowania.

1 Comments

Leave A Comment